דוזאן: פאדי עוזב, מישלב נשאר

דוזאן: פאדי עוזב, מישלב נשאר

אחרי שנתיים של שותפות עם כימיה נדירה ביניהם, עוזב המייסד פאדי נג'אר את מסעדת דוזאן הידועה ## השותף שף מישלב מסאלחה רכש את חלקו ## הפרידה נעשית ברוח טובה, ופאדי מבטיח שהוא לא הולך להיעלם ## בהצלחה לשניהם! ## וכל הפרטים לפניכם... 

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

צילומים: אתר כדאי לדעת

נפל דבר בעולם המסעדות החיפאי: פאדי נאג'ר, המייסד והבעלים של מסעדת דוזאן הוותיקה, עוזב ופונה לדרך חדשה. שותפו בשנתיים האחרונות, שף מישלב מסאלחה, רכש את חלקו של פאדי ומתכנן שינויים ושדרוגים.

ההיכרות ביניהם התחילה לפני כשבע שנים, כאשר מישלב שימש כשף יועץ ומלווה. לפני שנתיים הם הפכו לשותפים. כעת פאדי פורש לטובת עיסוק בעיצוב פנים ותיווך. הפרידה נעשית באופן חברי ואוהב. הלוואי על כולם פירוק שותפות כזה.

המסעדה הוותיקה פועלת משנת 2000, שזה ממש נצח בעולם הקולינריה הישראלי. זו גם אחת המסעדות היפות והמיוחדות בחיפה, והיא ממוקמת ברחוב הכי יפה – שדרות בן גוריון במושבה הגרמנית.

מישלב (45) ופאדי (58) הפכו לא רק לשותפים אלא גם לחברים טובים. חלוקת העבודה ביניהם היתה ברורה. פאדי, שהוא איש של אנשים, היה אחראי על האירוח, על יחסי הציבור ועל הקשר עם הלקוחות. מישלב תפס פיקוד על המטבח, הספקים, ההתנהלות הכלכלית. הוא גם מקפיד לייצר כמעט את כל מה שאפשר במטבח המסעדה, ומייבא חומרי גלם מקוריים מאיטליה.

פאדי שימש כל השנים בתפקיד הפנים של המסעדה. הוא חביב, הוא מחבק, הוא מפנק. הוא איש של אנשים. כאשר הודיע על עזיבתו, הוא הודה לכל החברים, קרובי המשפחה והלקוחות, שתמכו בו כל השנים ותרמו אנרגיות טובות. הוא גם מבטיח שיישאר בסביבה, ילווה אישית את כל הארועים שנסגרו לחודש הבא, ויעשה הכול כדי שההצלחה תימשך. 

פאדי: "מאז שנודע על הפרידה, קיבלתי שטף של הודעות. הרבה אנשים נעצבו, וגם אני התמלאתי בדמעות. אבל אני לא נעלם. אני יוצא לדרך חדשה, אבל נשאר ברקע, והנשמה שלי נשארת פה." 

מישלב הוא אדם צנוע באופיו, אבל בהחלט יש לו במה להתגאות. מאחוריו היסטוריה מרשימה ביותר בעולם הקולינריה, כולל עבודה במסעדות נחשבות במרכז הארץ. לפני כתשע שנים, זמן קצר לאחר פתיחת מסעדת רפאלו בקסטרא, הוא התחיל את עבודתו שם והיה אחראי לא מעט להצלחתה המסחררת. 

מלבד דוזאן, יש לו 2 מסעדות מצליחות ברמאללה. קוצ'ינה האיטלקית ועוד מסעדה במלון כרמל שמעוטר ב-5 כוכבים. לפני כשנה וחצי הוא כיכב בתוכנית טלוויזיה של ערוץ כאן 11 על הפריחה הקולינרית ברמאללה.

מישלב, תושב אבו סנאן שליד עכו, נשוי ואב לשלושה. הוא אחראי על לא מעט שינויים שנעשו בדוזאן במהלך השנתיים האחרונות, כמו המטבח הפתוח, הטאבון שהובא מאיטליה, הבר החדש והמעבר לייצור עצמי של כל מה שהמסעדה מציעה. ויש לו עוד תוכניות לשינויים ושדרוגים, שייעשו בהמשך,  כמו ארוחות קונספט מיוחדות.

בהצלחה לפאדי! בהצלחה למישלב! אנחנו נמשיך ללוות את שניהם.

דוזאן. שד' בן גוריון 35, חיפה. טלפון: 04-8525444