חודש המטבח הישראלי, בחסות אמריקן אקספרס

אירוע הקולינריה שעושה כבוד למטבח המקומי חוזר לשנה שלישית ## תחת קונספט שנתי חדש ׳הבית׳, ייערכו עשרות אירועים בכל הארץ ## ארוחות ותפריטים מיוחדים במסעדות מובילות, הצצה למטבחים של אנשי קולינריה מובילים, סיורי שווקים ובתים, ועוד ## ויש גם פעילות בחיפה וסביבתה! ## הטבה בלעדית ללקוחות אמריקן אקספרס ## 27 במרץ - 12 באפריל   

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת 

הפסטיבל חוזר, ובמתכונת חדשה. זוהי השנה השלישית של חודש המטבח הישראלי בחסות אמריקן אקספרס, אשר נולד במטרה להוקיר ולקדם את תרבות המטבח המקומית הישראלית המצוינת. זאת, ע״י 2 מהלכים מרכזיים: אירועי המטבח הישראלי שיתקיימו במסעדות שונות ברחבי ישראל, וטקס חלוקת פרסי מצוינות של המטבח הישראלי. 

הקונספט השנתי הנבחר לאוצרות החודש המיוחד הינו ׳הבית׳ במטבח הישראלי - הבית הנותן שייכות, חיבור, ידע וזהות. עשרות האירועים והתפריטים המיוחדים אשר נוצרו במיוחד עבור הפסטיבל מביאים פרשנות מרתקת על הנושא ויוצרים הזדמנות לבחון לעומק את מושג ׳הבית׳ בקולינריה המקומית, אשר בימים מאתגרים אלו, מקבל משמעות גדולה וחשובה מתמיד - דרך מנות, זיכרונות, מסורות עבר והשפעותיהן על ההווה - פסיפס מרתק ומחבר של החברה הישראלית על כל גווניה. 

בעתו, חיפה. צילום: ליאור אשכנזי

20 מסעדות מובילות של המטבח הישראלי יציעו את "תפריט הבית" שלהן. השפים יגישו תפריט ייחודי שנבנה עבור חודש המטבח הישראלי – שכולו טעמים ותבשילים מהמטבחים עליהם גדלו עם שורשים ממזרח אירופה, צפון אפריקה, ועד האדמה של עמק יזרעאל ועוד.

ואלה המסעדות: תריסר - שף ענר בן רפאל פורמן (תל אביב), רובידה - שף עמוס חיון (מזכרת בתיה), צמח - שף אסף אטיאס (קבוצת מחניודה ירושלים), אלנה - שפים עומר שדמי ודניאל צור (מלון נורמן), צ'נה - שף גיל דהן (תל אביב) אונזה - שף אליעד דנון (תל אביב), בעתו - שף גיא רוזמרין (חיפה), מרלוזה - שף דור אבן (תל אביב), נאיפה - שפית נאיפה מולא (תל אביב), עמק בראסרי - שף עידו פיינר (עמק חפר), אוזריה - שפית אביבית פריאל (תל אביב),  פיגם - שף דן זוארץ (עין הוד), כאבכה - משפחת דאוד ממסעדת עזבה (יפו), סאטיה - שף אילן גרוסי (ירושלים), הלנה בנמל - שף עמוס שיאון (קיסריה), ז'קו סטריט - שף זכאי חוג'ה (ירושלים), מנרה שף יובל פכלר (כשרה. תל אביב), משייה - שף גיא אריש (תל אביב) חמארה תלפיות - שף אילן פרון (חיפה).   

*מחיר התפריט (3 מנות ולחם ומתבלים) לסועד: 230 ש״ח. מחיר ללקוחות אמריקן אקספרס: 180 ש״ח.   

בעתו, חיפה. צילום: ליאור אשכנזי

מטבחים מבפנים, בשת״פ סוגת  

בלב הפסטיבל יפתחו את דלתות הבית הפרטי אנשי קולינריה ויוצרי תוכן מובילים. סדרת מפגשים אינטימיים בהם יוזמן הקהל לאירוח במטבחים של נופר זוהר, רותם ליברזון, אפרת אנזל (ביחד עם אורן לוקסנבורג, שותפה לפודקאסט ׳אנזל ולוקסי׳, זוכי ׳פרס מצוינות בתיעוד המטבח הישראלי 2022), אורלי פלאי ברונשטיין, נדב טל "עושה סלט", רינת צדוק ועוד  - אשר יגלו לנו את סודות המטבח הביתי והמזווה הפרטי שלהם, ויארחו לצד מנות ביתיות מיוחדות בשילוב חומרי הגלם האיכותיים של סוגת, אשר מאז שנות החמישים מהווים חלק בלתי נפרד מהבית הישראלי. 

*מחיר: החל מ-250 ש״ח לאורח (200 ש״ח ללקוחות אמריקן אקספרס). המחיר כולל 3 מנות וכוס יין של יקב רקנאטי.   

שף גיא רוזמרין, בעתו. צילום: אסף קרלה

פופ אפ מיוחד של שף אוהד לוי  

לוי, הוא מי שזכה ב׳פרס השף המבטיח באדיבות סוגת׳ ב-2022 על מסעדת MAMO שלו באילת. מאז השבת השחורה ב-7 באוקטובר, טרם נפתחה המסעדה האהובה שזכתה לשבחים והצלחה מקיר לקיר - וזוהי ההזדמנות לארח אותו בתל אביב, במסעדת סקוליארד של בית הספר למצוינות קולינרית דנון לשני ערבים (2 סבבים בכל ערב) של ארוחות ערב מיוחדות בשת"פ עם התלמידים המצטיינים של דנון. לוי ייתן את הפרשנות שלו למזווה הישראלי ולמקומיות בארוחה משותפת ממש כמו בבית עם  סירים גדולים מהם יוגשו המנות בשפע למרכז שולחן.  

*מחיר לסועד: 290 ש"ח (240 ש״ח ללקוחות אמריקן אקספרס) בתאריכים 9-10.4. כולל יינות של יקב רקנאטי. 

חמארה תלפיות. צילום: אילן פרון ומשה לוי

סיורים קולינריים 

שיטוט עם אנשי קולינריה ומומחי השווקים של ישראל באתרים המובילים. היכרות עם חומרי הגלם הכי טובים, וביקור בבתי עסק אגדיים ובבתים של מארחים. בין המשתתפים: עדינה זוסמן בשוק הכרמל (סיור באנגלית), רוית דנינו בשוק תלפיות חיפה,  נורית פורן בעכו, הדס שמואלי בבני ברק ובסיור יפואי, נורית הרץ בביתה שבהרי יהודה, טלי פרידמן בשוק מחנה יהודה. 

*מחיר: החל מ-240 ש״ח לאורח (190 ש״ח ללקוחות אמריקן אקספרס)

הסיורים יתקיימו בתאריכים 28.3, 4.4, 6.4, 8.4. 

חמארה תלפיות. צילום: אילן פרון ומשה לוי

״פרסי המטבח הישראלי״ 

האירוע הנועל את הפסטיבל יתקיים ב-14.4 במוזיאון תל אביב. טקס אינטימי וחגיגי להענקת פרסי מצוינות בענף המסעדנות והקולינריה בישראל למועמדים בכ-20 קטגוריות שונות. תהליך הבחירה נעשה באמצעות קול קורא פתוח, בתהליכים שקופים של בחירה וסינון, כולל ועדת פרס מקצועית ומפוקחת בראשות יו״ר הועדה, מר עמית אהרונסון. אירוע מרגש שלו הד תקשורתי  נרחב - מסורת שרק הולכת וגדלה. 


* חלק מהמפגשים ילוו ביינות מיוחדים של יקב רקנאטי, אשר מאז שנת 2000 מביא לידי ביטוי את הטרואר המקומי ביינות מצוינים, תוך גידול וטיפוח זני ענבים ים תיכוניים ייחודיים, לצד הזנים הקלאסים והמוכרים. 

* שימו לב, אמריקן אקספרס מעניקה הטבה של 50 ש״ח לסועד ללקוחותיה על כל האירועים. >> וזה הסיפור והתפריט של בעתו, חיפה: בעתו 

>> וזה הסיפור והתפריט של חמארה תלפיות, חיפה: חמארה תלפיות

>> וזה הסיפור והתפריט של פיגם, עין הוד: פיגם


* לפרטים והזמנות:  https://israelicuisine.co.il/