האפנדי

האפנדי 

רחוב לואי התשיעי, ת.ד. 2503, עכו העתיקה

 טלפון: 074-7299799


מרפסת המלון הצופה לים ולעיר העתיקה, עם פינת ישיבה. צילומים: אסף פינצוק
 

השף אורי ירמיאס הידוע גם בכינויו "אורי בורי", החל בשנת 2003, בתהליך שימור ושיפוץ של מבנה מרשים בלב עכו העתיקה ששופץ, שוחזר והוסב למלון בוטיק איכותי "מלון האפנדי", שאינו דומה במאפייניו למלונות אחרים. ייחודיות המלון נובעת מערכו התרבותי וההיסטורי ומרמת עבודות השימור והשחזור הנרחבות שהושקעו במקום.

אולם קבלה ולובי, מלון האפנדי
 

במלון 12 חדרים ברמת גימור גבוהה, ובכל אחד אופי וצביון ייחודי משלו. לחלקם תקרות מצוירות ומקושטות בעיטורים ייחודיים לתקופה העותומאנית ששוחזרו על ידי מומחים לרסטורציה ואמנים מוונציה- איטליה המתמחים בשחזור ציורי קיר, ובחלקם תקרות עץ משומרות, בגובה של עד 6 מ'. בקומה העליונה, חלל מרכזי מרווח, המשתרע בין החדרים ומעוטר קשתות, חלונות מקומרים גדולים וחלונות עגולים עטורי פיתוחים. רוב החלונות במלון פונים לנוף הים ומחלקם ניתן לצפות בנופה המרהיב והפסטורלי של עכו העתיקה. מגג המלון, נשקפים גגות הבתים, צריחי המסגדים וכמובן הים. בחדר האוכל המרכזי שולחן אבירים עשוי עץ טבעי בו מוגשות ארוחות הבוקר של המלון וממנו ירידה למרתף ייחודי מהתקופה הצלבנית עם שרידים מהתקופה הביזנטית שהוסב למרתף יין.
 

לובי עליון, מלון האפנדי
 

במבנה קיים חמאם תורכי מקורי בן 400 שנה, אשר שופץ ושוחזר. עיצובו משתלב עם אווירת המלון כמחווה להיסטוריה המוארת של המבנה העתיק. המבנה הוכרז כמבנה לשימור מחמיר ושומר בפיקוח רשות העתיקות, תוך הקפדה על שמירת העבר המפואר של הבית. לכן התארך השיפוץ לאורך מספר שנים.
 

במלון מציעים מגוון חבילות קיץ מפנקות, המאפשרות חוויה אישית ומרגיעה, גם למי שמעוניין ביום חווייתי ללא לינה. בימי חמישי ניתן ליהנות מערב טאפאסים ייחודי במרתף היינות או על גג המלון (תלוי בתנאי מזג האוויר) בליווי טעימות יין בהתאמתה של סומליירית המלון אלינור גונשורק (בתשלום נפרד).

 

האפנדי זוכה לתשבחות גם מגופי מלונאות בחו"ל. בין היתר, לאחרונה זכה להיכלל ברשימת 100 בתי המלון הטובים ביותר בעולם של ה- "Fodor's" מדריך הטיולים הנודע.לפרטים נוספים: 
www.efendi-hotel.co.il