סולם גנבים / ליאור אנגלמן / זמורה

סולם גנבים 

ליאור אנגלמן / זמורה 

גורלו של יודה טייב נגזר עליו מרגע לידתו. כבן למשפחת פשע משכונת התקווה, לא היה אמור להיות לו סיכוי לחיים אחרים, אבל אימא שלו נשבעה לעשות הכול כדי שבן הזקונים שלה לא יראה בית מעצר מבפנים. אז כיצד - אחרי שהפך לתלמיד מצטיין, למפקד אהוב ולאיש חינוך נערץ - הוא מוצא עצמו מובל באזיקים, הרחק מכל מה שהקדיש לו את חייו? 

זהו אינו סיפור על פשע, אלא סיפור על משפחות - אלו שנולדנו לתוכן ואלו שאנו בוחרים לעצמנו, אלו שמאיימות ואלו שמקיימות, אלו שמתקלקלות ואלו שאנו מתקנים. 

זהו רומן רב־תהפוכות, המלווה את גיבורו במורד חבלים שנופלים ובמעלה סולמות שראשם מגיע השמימה. עלילתו מציבה בפני הגיבור, בפני שלל הדמויות הבלתי נשכחות המקיפות אותו ובפני הקוראים שאלות הרות גורל: מהי הדרך שבה מוליכות אותנו כוונותינו הטובות, ומה הסיכוי שלנו להיחלץ מכלא הפחדים שלנו?  

התשובות שהרומן מספק - באומץ, בחמלה וביופי - מבקשות לשחרר את הדמויות והקוראים כאחד מבית האסורים והאיסורים שנבנה מלבני העבר ולפתוח במפתח הלב את דלתו של שער הרחמים. 

זהו הרומן השלישי של ליאור אנגלמן. קדמו לו רבי־המכר 'קשורה בנפשו' (2018), 'לא מפסיקים אהבה באמצע' (2014) וקובץ הסיפורים 'שקופים' (2009).   

399 עמ', 98 ₪.