להקשיב לילד הפנימי / שטפני שטאהל / זמורה

להקשיב לילד הפנימי 

שטפני שטאהל / זמורה

בסופו של דבר, זה נכון: רק לאחר שנפגוש את הילד הפנימי שלנו ונתיידד איתו, נוכל לזהות את התשוקות והצלקות העמוקות שאנחנו נושאים בתוכנו, ולהשיל את הדפוסים הישנים, שתמיד מובילים אותנו לדרכים ללא מוצא 

לפנינו מדריך בהיר ומעשי להתחברות עם הילד בתוכנו, שתמיד פעיל ומשפיע עלינו, גם כמבוגרים. ברגישות ובתבונה מתארת הפסיכולוגית שטפני שטאהל את "ילד האור" השמח והגלוי, לעומת "ילד הצל" המודחק, הכואב וחסר הביטחון. הספר מציע אסטרטגיות להתבוננות עצמית מפוכחת, ותרגילי טיפול עצמי, מתוך הפרדה בין המבוגר – לילד הפנימי. 

הספר נועד לא רק למי שילדותם היתה טראומתית, אלא גם למי שילדותם היתה טובה־דיה. בתוך כולנו מצוי "ילד צל" שאחראי לאסטרטגיות ההגנה העצמית שלנו, אלה שהופכות עם השנים למזיקות ולמטרידות, כמו סתגלתנות־יתר, תחושת קורבנות, פרפקציוניזם ורעב לכוח. 

הספר הוא קריאה להקשבה עצמית אמפתית למצוקה הנחבאת והמושתקת של עצמנו, כדי שנוכל לאתר את ילד הצל בתוכנו, לחיות לצדו ביודעין, ולהתקדם עימו יד ביד לעבר העתיד. 

שטפני שטאהל היא פסיכולוגית קלינית ומחברת רבי־מכר. הספר 'להקשיב לילד הפנימי' מכר למעלה משני מיליון עותקים בגרמניה לבדה, והוא ספר העיון הנמכר ביותר שם בשנים האחרונות. הספר תורגם ליותר מעשרים שפות. 

253 עמודים, 98 ₪.