הילד הכחול 2# / נדב נחמני / כינרת

הילד הכחול 2# 

נדב נחמני / כינרת  

רומן גרפי ישראלי לנוער צעיר. 

נדב, הילד הכחול, ובארט, הכלב שגדל, חוזרים אל הבמה. והפעם בהצגת סוף שנה בהשראת המיתולוגיה היוונית. 

נדב שומע את סיפורו של פגסוס, ומבין מיד שזה התפקיד שלו! אבל מי זאת הנסיכה שקשורה לסלע? האם נדב יכול לעזור לה? ואיך כל זה קשור לכלב בארט ולכלבה ליסה? ספר שני בעלילות המתגלגלות של הילד הכחול, שחי על שפת ים כנרת וחולם לכבוש את העולם. 

קוֹמִיקְס רֵאשִׁית קְרִיאָה פְּרִי עֵטוֹ וּמִכְחוֹלוֹ שֶׁל נָדָב נַחְמָנִי, שֶׁחוֹזֵר לְיַלְדוּתוֹ בִּטְבֶרְיָה וּמֵבִיא לַקּוֹרְאִים הַצְּעִירִים סִפּוּר קָסוּם עַל יֶלֶד, כֶּלֶב, חֲבֵרִים, גִּבּוֹרֵים מיתולוגיים ושיר שמרדים מפלצות. 

'הילד הכחול' הוא ממואר על ילד בן 9 לילדים בני 9, על כל מה שמעסיק ילדים וילדות בני ובנות 9: חברים בכיתה, ערך חברתי, יחסים עם ההורים, חלומות לעתיד (במקרה של נחמני להיות אנימטור) וכו'. את כל אלה נחמני עושה את זה בהומור רב ובקלילות. 

לצד התכנים שהספר עוסק בהם, ולחלוטין בכוונה, נחמני יצר רומן גרפי שמתרחש בפריפריה - הוא נולד וגדל בטבריה, שם הוא חי ושם מתרחש הספר. כמתבגר הוא מאוד סלד מהעיר, וגם חש סוג 'גזענות' משאר תושבי הצפון, שלא לדבר על שאר הארץ. הוא ניסה לברוח ממנה לתל אביב אך לא צלח. היום הוא מאוד אוהב את טבריה וחש שליחות לחלוק את האהבה הזו הלאה, לא רק לטבריה אלא לפריפריה בכלל. 

אולי השם נדב נחמני לא נשמע מוכר אבל דמותו של הילד הכחול, בגרסתו הבוגרת (האיש הכחול) מוכרת מאוד מחשבונות האינסטגרם  (47 אלף עוקבים) והפייסבוק (14 אלף עוקבים) של נחמני. 

מבין הספרים שנחמני אייר: 'עצות מעולות לתלמידים',  סדרת 'כראמל' קומיקס, 'ילדה רגילה קצת אחרת', 'אח חדש בבית', 'במחשבה שנייה' ועוד.

144 עמודים.