שער הבוגדים / ג'פרי ארצ'ר / מודן

שער הבוגדים

ג'פרי ארצ'ר / מודן

יחידת הבילוש בראשותו של ויליאם ווריק נבחרת לנהל את אחת הפעולות החשאיות והיוקרתיות ביותר של הסקוטלנד יארד: הוצאת תכשיטי הכתר ממקומם המאובטח להפליא במצודת לונדון עבור נאום המלכה, והחזרתם לשם תוך 24 שעות.

האירוע הזה הוא הזדמנות פז עבור אספן האמנות הנוכל מיילס פוקנר, שהשתחרר לא מזמן מהכלא אחרי שנתפס על ידי יחידתו של ווריק, ומאז חולם לנקום בשוטרים. בעת משפטו, כדי שהשופט יקל בעונשו, תרם פוקנר יצירת מופת השווה עשרות מיליונים למוזיאון שבו עובדת בֶּת ווריק, אשתו של ויליאם. עכשיו בֶּת מגלה שהיצירה היא זיוף, והמקור מתנוסס בבטחה על קירות ביתו של פוקנר בניו יורק. בֶּת והשוטרים מחליטים להילחם בחזרה – ולא בדרכים מקובלות.

חמתו של פוקנר בוערת בו, והוא מוכן לסכן את חירותו כדי לגמול להם. אם יצליח לגנוב את תכשיטי הכתר בזמן הוצאתם מהמצודה, ווריק ויחידתו יושפלו עד עפר ויאבדו את עבודתם. לפוקנר אין שום כוונה להפסיד, ולשם כך הוא מגייס את טובי הפושעים, וגם בוגד אחד – אדם מתוך המערכת.

'שער הבוגדים' הוא הספר השישי בסדרת 'ויליאם ווריק', המשלבת מתח, אלגנטיות ושנינות בריטית. הפעם צריך הבלש המתוחכם לגלות תושייה רבה מתמיד, בטרם יהיה מאוחר מדי.

ג'פרי ארצ'ר הוא אחד מהסופרים האהובים בעולם זה עשרות שנים. כל ספריו, ביניהם סדרת 'דברי ימי קליפטון', 'רק המעז', 'הבא בתור' ו'קין והבל', היו לרבי־מכר ויצאו לאור בעברית בהוצאת מודן.

328 עמודים, 98 ש"ח.