מורשת / נורה רוברטס / אור-עם

מורשת 

נורה רוברטס / אור-עם 

היום הראשון שבו אדריאן פגשה את אביה, היה היום שבו הוא כמעט הרג אותה. 

אדריאן ריזו הייתה בת 7 כשפגשה את אביה בפעם הראשונה. זה היה היום שבו הוא כמעט הרג אותה, לפני שאימה לינה הופיעה. זמן קצר לאחר מכן, אדריאן נשלחת לבית הסבים שלה במרילנד, שם היא מבלה קיץ ארוך שבו היא שותה לימונדה, משחקת עם כלבים, מוצאת חברת נפש חדשה – ואפילו חווה את ההתאהבות הראשונה שלה באחיה בן העשר של חברתה זו.

בינתיים, לינה נוסעת ממקום למקום כדי לקדם את מותג הכושר שלה, והופכת אותו לעסק של מיליארד דולר. מבחינתה, אין טעם לשקוע בעבר.

עשור לאחר מכן, אדריאן הולכת בעקבות לינה ויוצרת קו משלה של סרטוני כושר – כל זאת תוך כוונה לשמור על שליטה יצירתית. היא קרת רוח ושאפתנית בדיוק כמו אימה. הן לא קרובות, אבל יש ביניהן יחסי חיבה כל עוד כל אחת מהן שומרת על עצמאותה. 

ככל שאדריאן הולכת ומתפרסמת, כך מתחילים להגיע מכתבי איום. ובעוד לינה מתייחסת בזלזול למכתבים אלה, אדריאן לא מסוגלת להתעלם מסגנון החריזה המרושע והמטריד שבהם. המכתבים ממשיכים להגיע שנה אחר שנה, חותמות הדואר משתנות, אבל הטון המאיים זהה. הם ממשיכים להגיע גם לאחר שהיא חוזרת למרילנד ומתוודעת מחדש לריילן, מושא ההתאהבות שלה בילדותה. כעת הוא גבר ועיניו הירוקות מופלאות כתמיד. לעיתים, נדמה שההודעות המבעיתות הן אכן דבר שבשגרה, כאילו אין בהן איום של ממש. עד שמתחילות הרציחות. 

זהו רומן מתח העוסק ביחסיהן של אם ובת, בשאפתנות ורומנטיקה, ובעבר טראומטי שמתעורר מחדש. 

118 ₪.