שח ומט / אלי הייזלווד / כינרת

שח ומט 

אלי הייזלווד / כינרת

רומנטי. מלורי גרינליף לא מתקרבת יותר לשחמט: המשחק המקולל הזה הרס לה את החיים ופירק את המשפחה שלה. בגיל 18 היא עסוקה מדי בהישרדות, במריבות עם הבנק ובטיפול באמא ובאחיות שלה. עד שיום אחד היא נגררת בחוסר רצון לטורניר למטרות צדקה, ושם היא קורעת את הצורה לקוטל המלכים, הילד הרע של השחמט, אלוף העולם הנוכחי וסמל סקס בהתהוות, נולאן סוייר האחד והיחיד. 

העולם כולו נדהם מהטירונית האלמונית שניצחה את נולאן, אבל מה שמפתיע באמת את מלורי זה כמה נולאן רוצה לשחק איתה שוב. ושוב. מלורי הודפת את הניסיונות להחזיר אותה לעולם השחמט, אבל כשהיא מגלה כמה כסף אפשר להרוויח בכל טורניר, היא לא יכולה לוותר על ההזדמנות להציל את המשפחה שלה. וגם אם היא לא מוכנה להודות בזה, היא נמשכת יותר מדי ללוח, לכלים, למשחק שחשבה שהשאירה מאחור, ולקוטל מלכים אחד, חתיך וגאון ומעצבן במיוחד. 

פרופסור אלי הייזלווד היא סופרת של רביֿ־מכר, וגם מחברת של כמה מאמרים בחקר מדעי המוח, שבהם אף אחד לא מתאהב ולא כולם חיים באושר ועושר עד עצם היום הזה. ספריה, 'ההיפותזה של האהבה' ו'מהמוח באהבה', ראו אור גם הם בעברית, בהוצאת אהבות. כשהיא לא עובדת, אפשר למצוא אותה רצה, אוכלת עוגות צבעוניות, או צופה בסרטי מדע בדיוני עם שני החתולים השמנמנים שלה (ועם בן זוג קצת פחות חתולי.) 

346 עמ', 88 ₪.