שומרת הספרים החבויים / מדלן מרטין / מודן

שומרת הספרים החבויים

מדלן מרטין / מודן

רומן היסטורי.

ספר זה הוא עדות אינטימית סוחפת לכוחן של החברוּת והסיפורת בנקודת השפל הנמוכה ביותר של האנושות. זהו סיפור מחמם לב על כוחם של ספרים לקרב אותנו זה לזה, בהשראת סיפורה האמיתי של הספרייה המחתרתית בוורשה במלחמת העולם השנייה.

זופיה ויאנינה, שתי חברות ילדוּת, מצאו כל חייהן נחמה בשני דברים – ספרים והחברוּת ביניהן. אולם אהבתן לספרים – וזו לזו – עומדת למבחן כשצבאו של היטלר פולש לוורשה. בזמן שפצצות מומטרות כמו גשם וכוחות גרמניים בוזזים והורסים את העיר, השתיים מוצאות דרך להצטרף למאמץ המלחמתי בעזרת הנשק היחיד העומד לרשותן: ספרות.

זופיה ואביה חוברים למחתרת הפולנית ופועלים כדי להציל ספרים שהפצתם נאסרה והם בסכנת השמדה, ואילו יאנינה עוזרת להקים ספרייה סודית בגטו. בעוד האקציות וההוצאות להורג הולכות ומתרבות, הספרים הופכים לחבל הצלה עבור רבים. אך ככל ששחרור העיר הולך ומתקרב, חייהן של שתי החברות נתונים בסכנה גדולה יותר ויותר. בינות להרס ולמוות, זופיה ויאנינה נלחמות כדי להציל את חייהן, את מורשתן, ואת התרבות והקהילה שלהן.

מדלן מרטין היא סופרת המתמחה בכתיבת רומנים היסטוריים על מלחמת העולם השנייה, שתורגמו ליותר מ־25 שפות והיו לרבי־מכר ברחבי העולם. ספריה הקודמים, חנות הספרים האחרונה בלונדון והספרנית המרגלת, ראו אור בעברית בהוצאת מודן.

384 עמודים, 98 ש"ח.