בחדר ההמתנה / גיל אלוני / שתיים

בחדר ההמתנה  

גיל אלוני / שתיים 

ספר מצחיק וחד על החיים ועל המוות - ועל כל מה שביניהם. 

הנה לא חלף יותר מדי זמן ומה שהובטח מתחיל להתגשם כי המת שלנו ניגש לפקיד הקבלה, מכחכח בגרונו ושואל, תחילה בנימוס המתחייב מן הסיטואציה: "שמע נא ידידי, האם כבר הגיע תורי?" ומיד בלי להשתהות ממשיך: "ואם כבר אפשר לשאול, אז על איזה תור בכלל מדובר? ומי עומד באותו תור שלא ניתן להבחין בו?" מוסיף בתערובת של מבוכה ואסרטיביות ותעוזה לא צפויות, כנראה תופעת לוואי של מכות החשמל שקיבל או של המוות עצמו. "

הו הו, כמה שאלות ידידי." משיב פקיד הקבלה לא בלי התפעלות על תעוזתו של המת, בעודו מרים את ראשו ויוצר לראשונה קשר עין עם המת שלנו. "אבל כולן טובות, אני מודה. התור אכן קיים, יש לקוחות לפניך, ואפילו יש שכבר ממתינים אחריך, בעניינים האלה האמן לי, המלאכה מרובה ומתמשכת לאין קץ אך אינה סיזיפית כלל ועיקר, אבל בסוף אני מתפנה לכולם, אין צורך לדאוג או לאבד את הסבלנות, אנא חזור לשבת על הספה כי לשאלתך הראשונה מתוך השלוש - תורך עוד לא הגיע." 

ספרו של גיל אלוני מתחיל מהסוף. אדמונד, גיבור הספר מת. הוא עובר דרך מסדרון לבן ללא משמר כבוד, כפי שאומרים שנהוג שישנו, מגיע לחדר המתנה לבן ובו פקיד קבלה חביב אך חד לשון. בעודו ממתין בחדר ההמתנה לגמר הטיפול בעניינו על ידי הפקיד, נחשפות בפני הקוראים מחשבותיו האינטימיות כלפי מי ומה שהשאיר מאחור - אשתו ובנו, קריירה וגינה שניסה לטפח, וכן ציפיותיו הגשמיות והרוחניות לקראת העתיד לקרות. בחדר גם נשקלות זכויותיו וחובותיו התיאולוגיות והמוסריות לקראת ההחלטה המכרעת על עתידו, אם אפשר לכנות זאת כך. הפקיד מתגלה כבעל הבנה מעמיקה אודות בני האדם, בדגש על מגרעותיהם, ובעזרתו מנסה אדמונד להתגבר על הבלבול הנלווה תמיד לכל שינוי גדול בחיים, קל וחומר כשמתים. 

גיל אלוני הוא פסיכולוג חברתי-תעסוקתי ויועץ פילוסופי. זהו ספרו הראשון.

אלוני הוא יליד חיפה, 1979. מתגורר כיום עם אשתו וילדיו ברמת גן. בוגר תואר ראשון בפסיכולוגיה ופילוסופיה באונ' חיפה ותואר שני במנהל עסקים במסלול המצטיינים באונ' בר-אילן. הוא משלב בהשכלתו ובהכשרתו היבטים פסיכולוגיים, פילוסופיים, עסקיים וטיפוליים, ומיישם את כל הכלים הללו בייעוצים שמעניק ללקוחותיו, ביניהם בכירים בתפקידי מפתח במשק הישראלי, מועמדים למגוון תפקידים בנציבות שירות המדינה, במשרדי ממשלה, כנסת ישראל, בנק ישראל, מינוי שופטים ועוד. 

180 עמודים, 88 ₪.