שומרת הסיפורים / סאלי פייג' / כתר

שומרת הסיפורים

סאלי פייג' / כתר

ג'אניס לא ממש זוכרת איך התחילה לאסוף סיפורים. אולי זה קרה כשהציצה מחלון האוטובוס לעבר חלון של בית, או כששמעה שבריר שיחה בזמן שניקתה את הכיור. היום הסיפורים כבר מגיעים אליה מאליהם. ג'אניס עובדת כמנקה בבתים של אנשים, ואנשים אוהבים לספר לה את הסיפורים שלהם. זמר הטנור הנודע שצמח מאשפתות, האם היחידנית שעברה הסבת מקצוע מפתיעה כשבעלה מת, הזוג שהיה נשוי במשך חמישים שנה, וגם נהג אוטובוס אחד שמסתכל עליה כשהיא לא שמה לב.

ג'אניס אוהבת את הסיפורים שבאוסף שלה, היא חושבת עליהם ומתנחמת בהם בימים קשים. היא יודעת שלה אין סיפור משלה לספר, היא רק שומרת על סיפורים של אחרים. אבל אז היא פוגשת לקוחה חדשה, קשישה נרגנת שמסרבת להעניק לג'אניס את הסיפור שלה אם ג'אניס לא תחזיר לה באותו מטבע. היחסים הנרקמים אט אט בין שתי הנשים גורמים לג'אניס לבחון את חייה באור חדש. האם היא מסוגלת להיות הגיבורה בסיפור שלה, או שלנצח היא תהיה דמות מִשנה בסיפורים של אנשים אחרים?

'שומרת הסיפורים' הוא ספר שמראה כי כל אחד אוצר בתוכו סיפור ששווה לספר, וכי החיים מורכבים כולם מהמוני סיפורים כאלה. הספר יצא במקור כספר דיגיטלי בלבד, אך צבר מפה לאוזן מעריצים רבים, הפך לרב־מכר, נמכרו ממנו יותר מחצי מיליון עותקים והוא תורגם ליותר מעשרים שפות. 

זהו הרומן הראשון של סאלי פייג'.

329 עמודים, 98 ש"ח.