צל כבד / דיוויד בלאדצ'י / מודן

צל כבד 

דיוויד בלאדצ'י / מודן

שופטת פדרלית נמצאת מתה בביתה שבפלורידה, יחד עם גופת המאבטח האישי שלה. ללא סימני פריצה, ללא עדות למאבק או קריאה לעזרה, החוקרים משערים שמדובר במישהו שהכיר את השניים מקרוב. לאחר שהם אוספים רמזים בסביבת הרצח, מניחים החוקרים שלפניהם חקירה שפענוחה פשוט.

אבל איימוס דקר, שמוזעק לזירה יחד עם שותפה חדשה שמצוותת אליו בהפתעה, מסרב לקבל את הנחות היסוד הללו. מבט מהיר על זירת הרצח מבהיר לו שלא מדובר ברוצח אחד, ואפילו לא באירוע אחד, ושלפניו חקירה מורכבת ומסועפת יותר מכפי שחבריו מניחים. אבל יותר מכול מטרידה אותו העובדה שמעסיקיו טרחו לשלוח אותו, חוקר אף־בי־איי בכיר ומנוסה מוושינגטון הבירה לדרום פלורידה, כדי לטפל בחקירה שגרתית.

והוא צודק. הוא לא נשלח לש במקרה. אחרי יותר מדי שנים של קריאת תיגר על כל כלל אפשרי, מישהו למעלה רצה להיפטר ממנו והטיל עליו חקירה חסרת סיכוי שעשויה לח ל את הקריירה שלו. דקר מחליט לעשות את הדבר היחיד שהוא יודע. לפענח את הפרשה.

החקירה המסתעפת חושפת שערורייה ישנה שהושתקה במשך עשרות שנים ועלולה לסבך אנשים שכתבו את ההיסטוריה האמריקאית. עדים פוטנציאליים  שנעלמים ללא הסבר ויריות ששורקות מעל ראשו מבהירים לדקר שגם היום יש מי שמוכן לעשות הכול כדי להסתיר את האמת, והוא קרוב אליו מכפי שיוכל לדמיין. 

484 עמודים, 98 ש"ח.