סבא, השמיע קול / שרית דרשן / כינרת

סבא, השמיע קול 

שרית דרשן / כינרת

כמה דברים שחשוב לדעת על עידית, במקרה שיש לכם מישהו להכיר לה: היא בעלת גובה ממוצע, עיניים צוחקות, דתייה, מכורה לקריירה שלה במשרד הפרסום וקשורה מאוד לסבתה העיוורת. אה, ועידית כמעט בת ארבעים ועודה רווקה. כולם מנסים לשדך לה, להכיר לה, להשתטח פה ולהתפלל שם, אך אף לא גבר אחד שעמו היא נפגשת הוא המיועד שלה. 

יום אחד סבתא מספרת לה שהתייעצה עם סבה, רבי יהושע מגידיש (שאיתו היא נוהגת לקיים שיחות תכופות אף שנפטר כחמישים שנים קודם לכן), והפתרון שיביא לעידית את בן הזוג המיוחל, הוא העלאת עצמותיו של סבא מטריפולי לקבר ישראל. 

מכאן נקלעת עידית להרפתקת ריגול מפתיעה ומותחת, המשתרעת לרוחב יבשות ולעומק ההיסטוריה ומלאה בתעלומות, סודות, בגידות, כלה חטופה ורודן מוסלמי אחד עם שורשים יהודיים נסתרים. על הדרך, עידית גם ממשיכה במסעה הפרטי והאישי למצוא את שחפץ לבה. 

שני צירי העלילה בספר נעים במקביל ואמורים להביא לסוף טוב אחד - חופה וקידושין. הציר האחד, הפורם את תעלומת מותו של סבא יהושע, והשני, העוקב אחר ניסיונותיה של עידית למצוא אהבה - שזורים זה בזה באופן מקורי, מלא הומור ונפלא, המשאיר את הקורא בעניין מתמיד ובהיקשרות עזה לדמויותיהן הכנות, החשופות ומלאות החיים והאמונה התמימה של עידית וסבתה - זו שאיבדה את אהבת חייה וזו שעוד לא מצאה אותה. 

שרית דרשן נולדה וגדלה בפתח תקווה (מישהו היה צריך לעשות זאת), מנהלת אורח חיים דתי, יועצת בתחומי המיתוג והשיווק, כתבה שלושה ספרי ילדים. זהו ספרה הראשון למבוגרים. 

252 עמ', 98 ₪.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.