חומרים טובים / דייוויד פיליפס / כינרת

חומרים טובים 

דייוויד פיליפס / כינרת

איך גורמים להורמונים לעבוד בשבילנו. מה תרצו לשתות? קוקטייל גן עדן גדוש דּוֹפָּמִין, סֶרוֹטוֹנִין ואֶנְדוֹרְפִינִים? או אולי קוקטייל גיהנום על בסיס קוֹרְטִיזֹול?  

תחשבו על זה: ההורמונים והמוליכים העצביים בגופנו משפיעים על איכות חיינו – מיכולת הריכוז שלנו, התיאבון שלנו, חיי המין שלנו ועד, כמובן, למצב הרוח שלנו. הספר חומרים טובים מציע לנו טכניקות שיובילו את חיינו להווה טוב יותר – ולעתיד שאנחנו באמת רוצים. 

חומרים טובים מבוסס על קורס שפיתח דייוויד פיליפס בעקבות מסע אישי להתמודדות עם הדיכאון שליווה אותו במשך שנים. הוא מעניק שלל עצות להמרצה טבעית של החומרים מעוררי הרוגע והשמחה בגופנו, בשפה בהירה ומעשית. כך הוא מסביר לנו שאמפתיה, קשר עין ומגע יעלו את רמות האוֹקְסִיטוֹצִין, אבל גם סאונה או מקלחת קרה. התחברות לרגש ולזיכרון חיוביים יכולה להעלות רמות דופמין, וחשיפה לאור יום עוזרת מאוד להעלאת הסרוטונין. פעילות גופנית, צחוק ואוכל חריף מעלים את רמת האנדרופינים, ושינוי באופן שבו אנחנו תופסים את הבעיות שלנו מוריד את רמות הקורטיזול בגוף (ההורמון מייצר הסטרס).   

ובקיצור: יש לנו בית מרקחת שלם בגוף, והוא יכול לעשות לנו חיים טובים יותר. דייוויד פיליפס השוודי הוא מרצה, מאמן ומומחה בינלאומי לתקשורת ולהנהגה עצמית. 

207 עמודים, 98 ₪.