הדרך: מה שלימד הבודהה מעבר למיינדפולנס / אסף פדרמן / פרדס

הדרך: מה שלימד הבודהה מעבר למיינדפולנס 

אסף פדרמן / פרדס

"ספרו של אסף פדרמן על אודות הדרך הוא ספר יפה. יופי אינו דבר של מה בכך, יופי שמוכן לחכות בסבלנות ליכולת שלנו להקשיב לו, לחוש אותו, ולנשום תוך כדי. זהו יופי בודהיסטי, והספר הוא בודהיסטי, במובן העשיר והממשי, שלפיו הבודהיזם מאפשר לדברים לצמוח לאיטם, בקצב שלהם, בלי לנסות להכות אותנו בסנוורים, להטיח רעיונות ולטעון לגדוּלה." - מתוך ההקדמה לספר מאת פרופ' אביתר שולמן.

לפנינו מדריך מעשי שמציע לקוראים אסטרטגיות חדשות ועתיקות לשינוי החיים לטובה. אחרי שהציג בספרו הקודם את תרגול המיינדפולנס ככלי פסיכולוגי, פדרמן מתפנה כאן לעסוק באתגרים שאימון תשומת הלב לבדו לא יכול להם: יחסים בין־אישיים, אתיקה, תקשורת, דעות ואמונות. הדרך בת שמונת החלקים שהתווה גוטמה, מורה הודי שחי במאה הרביעית לפני הספירה וידוע יותר בכינוי "בודהה", מובילה להתגברות על אתגרים אלה ומסתיימת בהתעוררות מהחלום המסויט שהתודעה הסובלת נמצאת בו. הדרך הזו היא ההשראה לספר והלב שלו. 

ד"ר אסף פדרמן, תלמיד ומורה של הדרך הבודהיסטית, מתרגם מהכתבים הבודהיסטיים ומטפל. מחבר הספרים 'מיינדפולנס: שינוי נפשי באמצעות אימון מוחי' ו'דברי אמת: דהמפדה'. מחקריו על בודהיזם ופסיכולוגיה פורסמו בכתבי עת אקדמיים. אסף הקים וניהל את התוכנית להכשרת מורי מיינדפולנס במכון מודע, אוניברסיטת רייכמן. מרצה, מלמד ומנחה באופן עצמאי.

288 עמודים, 98 ש"ח.