שתי אחיות / דויד פואנקינוס / כתר

שתי אחיות

דויד פואנקינוס / כתר

חמש שנים נמשכה אהבתם המופלאה של מתילד ואטיין, עד שיום אחד קם אטיין ועזב את הבית בלי כל הסבר. מתילד שבורת הלב מנסה לשמור על שגרת חייה כמורה לספרות בתיכון בפרוור של פריז, אך ברגע של חוסר שליטה היא מתפרצת על אחד מתלמידיה האהובים ומאבדת גם את מקום עבודתה. המומה וכואבת היא עוברת לגור בדירתה הקטנה של אחותה אגתה עם בעלה פרדריק ובתם התינוקת, מקווה לאסוף כוחות ולחזור לעצמה.

תחילה החיים תחת אותה קורת גג מקרבים בין האחיות, אך אט־אט צפים ההבדלים ביניהן והפערים הולכים ומתחדדים. ואיך לא? הרי עד לא מזמן נהנו שתיהן מחיים מסודרים, אהבה מושלמת ותוכניות לעתיד, ובעקבות תפנית פתאומית של הגורל, זכתה אגתה בכל הקופה ומתילד נותרה חסרת כול. הכאב והקנאה מביאים את מתילד להחלטה שעליה למצוא לעצמה את החיים שעליהם חלמה, והיא מתחילה לרקום תוכניות. 

אלא שהחיים הם לא סיפור אגדה, והיא מגלה שלאושר יש מחיר ומישהו חייב לשלם אותו.שתי אחיות הוא דיוקן ריאליסטי של אישה שבורת לב שנכתב ביד אמן, ברגישות ובאומץ. זהו ספר מלא חמלה על כאב הדחייה ועל הכמיהה לאהבה. 

דויד פואנקינוס הוא אחד הסופרים הצרפתים המצליחים בעולם, והרומנים שכתב זכו בפרסים ותורגמו ליותר מ־ 40 שפות. ספריו שתורגמו לעברית – 'העדינות', 'המזכרות', 'תעלומת אנרי פיק' ועוד – ראו אור בהוצאת כתר.

173 עמודים, 92 ש"ח.