סמואל מאי הדייגים / אורי נוימן / אוריון

סמואל מאי הדייגים 

אורי נוימן / אוריון 

סמואל סיל הוא נער צעיר בן 13, שגר באי הדייגים עם אימו. האם מעולם לא הצליחה להתגבר על היעלמות אחיו של סמואל, והנה, ביום בהיר אחד – גם הוא נחטף, ומגלה שעליו להשתתף בתחרות שמשמעותה גורלית עבורו. הוא נמצא במקום שאיש לא מכיר. ברחבי מאורות אפלות, יערות אינסופיים ושלוליות לבה, 

סמואל מתמודד עם יצורים ודמויות שמעולם לא פגש קודם; יחד עם דמויות כמו השף אָנִינִי, הטבח סָאצְ'מֶלי, מוֹדְרִיס המוזר, גִיפְּסוֹן המזייף, תאומי האש, ואפילו מרפקי לטאות – חווה סמואל מסע יוצא מהכלל, כשהוא עושה דרכו מאי הדייגים אל האי פורין – שם נגלה לו העולם "החדש". 

האי פורין מאכלס שלושה עמים שונים - הברברים, המחשלים והסיירים. מוצאם של כל העמים האלה, מאותו אב. ולמרות זאת, בחלוף דורות, נפתחת מלחמה על משאבים. המלחמה מגיעה לסיומה באופן חלקי בלבד, לאחר שמתקבלת החלטה: חלוקת האי לשלושה חלקים המופרדים במכשולי סלעים, נהרות לבה ויערות עצים סבוכים. 

גם הדמויות בספר הזה שונות זו מזו במראה שלהן, בעיסוק שלהן, באופן שבו הן מתנהלות ומנהלות את חייהן. לכל אחד מהגיבורים תרבות אחרת, סגנון מחשבה ודרכי פעולה יחודיים, אך ככל הנראה – גורל אחד.

סמואל הצעיר לומד לחדד את השמיעה בעזרת "אוזן-פיל", לשלוח מסרים דרך קונכייה, להילחם ביצורים עשויים אש ולאלף קופים מלאי פרעושים... הצעירים ייהנו מספר פנטסטי עתיר בתיאורים מסעירים ובחוויות מוטרפות, והבוגרים יותר יוכלו אולי למצוא בו, לצד החוויה האסקפיסטית, גם אלגוריה למצב במדינה.
אורי נוימן, אדריכל, נולד בחיפה, ואוהב מושבע של השפה העברית. הוא מחבר ספר הילדים "הצבר וחבורתו: סיפור על חמשת החושים". 

"סמואל מאי הדייגים", הספר הראשון בסדרת הפנטזיה לנוער "סלע, עץ ולבה", הוא ספרו השני היוצא לאור ויתורגם בקרוב גם לאנגלית. 

287 עמודים, 85 ₪.