פרחים למשורר הלאומי / שהם סמיט / דביר

פרחים למשורר הלאומי 

שהם סמיט / דביר

ב-09.01.2023 מלאו 150 שנה להולדתו של חיים נחמן ביאליק, שהוכתר, עוד בחייו, כ"המשורר הלאומי". לציון היום הוצאת דביר גאה להוציא לאור ספר חדש אודותיו: 'פְּרָחִים לַמְּשׁוֹרֵר הַלְּאֻמִּי' מאת שֹׁהַם סְמִיט (כַּלַּת פְּרָסֵי בְּיַאלִיק, לֵאָה גּוֹלְדְּבֵּרְג, דְּבוֹרָה עֹמֶר וְעוֹד) והמאיירת וָלִי מִינְצִי.

הספר מספר על ביאליק דרך שני מפגשים איתו שקרו באמת, והוא מאיר פן אישי ונוגע ללב של "המשורר הלאומי". בספר שזורים שירי הילדים של ביאליק שהפכו לנכסי צאן ברזל בספרות הילדים העברית.שהם סמיט כתבה את הספר בהשראת שתי פגישותיה של סבתה עם ביאליק, אחת ברובנו והשנייה בביתו בתל אביב.

סבתה של סמיט העריצה את המשורר הלאומי כילדה והתרגשה מאוד לפגוש אותו. לימים הייתה מורה בארץ ישראל וחינכה את תלמידיה, ילדיה ונכדיה על שיריו. 

הספר רואה אור בהוצאת דביר, אותה הקים ביאליק באודיסה בתחילת המאה ה-20. במלאת עשור הקמתה כתב: "ה"דביר", ששאף להיעשות לבית הוצאה לאומית, העובד על יסודות של שתוּף הכּחות ובאמצעים מרוּבּים, ומקומו העיקרי קבוע בארץ-ישראל, בדין הוא שירחיב את תחומי עבודתו הרחבה מרובּה ויפתח שעריו לרווחה ולכל צד... השאיפה לעשות את ארץ-ישראל למרכז רוחני ולמקור שפע תרבוּתי לכל בני הגולה ובית-כּנוּס לכל גנזי האומה בעבר וטובי יוצריה החיים אתנו כיום.

42 עמודים, 86 ש"ח.