סיפור משפחתי / אורית רוזנבוים + משה פילוסוף / אמציה

סיפור משפחתי 

אורית רוזנבוים + משה פילוסוף / אמציה 

אורית רוזנבוים, מומחית בהדרכת הורים ומרצה בכירה במכון אדלר, ומשה פילוסוף, מטפל באמנות, מוציאים ביחד לאור ספר ילדים חדש החושף את הקוראים הצעירים למודלים שונים של משפחות. הספר מציע להורים אפשרות לשוחח עם ילדיהם בצורה חופשית על מודלים שונים של משפחות ומאפשר לילדים לבחון את מבנה משפחתם לעומת משפחות אחרות. הספר משלב גם הסברים פשוטים וקלילים על מושגים כמו ביצית, זרע, תרומת ביצית, תרומת זרע ופונדקאות. 

"משפחה" בימינו היא ישות מורכבת, מגוונת, רבת תבניות ואפשרויות. כל הזדמנות לאתגר את תפיסותינו בכל מה שקשור לתבניות משפחתיות ייחודיות הרי היא מבורכת . ספר זה הוא הזדמנות חשובה שכזו.  הורים וילדים מוזמנים להכיר את המשפחות החדשות, על יופיין הייחודי והמורכבות שבהורות שאינה תואמת את תבנית המשפחה המסורתית. שיח קשוב ומכבד הורה-ילד במהלך הקריאה המשותפת יוכל לתרום לקידום חברה פתוחה, הוגנת ומקבלת הרבה יותר. 

שתי בנותיו של משה פילוסוף, מנהל תיכון לשעבר ומטפל באמנות, אותן הביא לעולם בהורות משותפת, החלו לשאול אותו שאלות רבות על מבנה המשפחה שלהן. השתיים, בנות 9 ו-7, התעניינו בעיקר בהבדל בין משפחה גרושה למשפחה שלהן והתקשו להבין מדוע הוריהן לא גרים ביחד.  

פילוסוף פנה עם השאלות של בנותיו לחברתו הטובה אורית רוזנבוים, מרצה בכירה במדרשה להנחיית קבוצות של מכון אדלר ומומחית בהדרכת הורים קבוצתית ופרטנית,  מחברת ספר ההדרכה להורים, רב המכר "תפקיד חייך, ותחילה החליטו השניים לכתוב סיפור על מבנים שונים של משפחות עבור הבנות של פילוסוף. בעקבות השיחות המעניינות שעלו עם בנותיו לאחר קריאת הספר, החליטו פילוסוף ורוזנבוים לכתוב ספר ילדים על הנושא. 

הספר מציג בטבעיות ובפשטות לקוראים הצעירים מודלים שונים של משפחות. הסיפור המלווה באיורים נפלאים של המאיירת דריה סינה, כתוב בשפה קולחת המותאמת לגילאים צעירים, ומעניק הזדמנות להורים לשוחח עם ילדיהם בצורה פתוחה ומשוחררת על מבנים שונים של משפחות 

גיבורת "סיפור משפחתי" היא תמר החוגגת יום הולדת 5 ומזמינה את חבריה למסיבה. כל חבר גר במשפחה מיוחדת במינהליונתן - הורים בשיתוף, לנועה ולעידו - אב יחידני, למיקה - אם יחידנית, לאיתמר - זוג אבות, לאיתי - זוג אימהות, ליואב - הורים החיים יחדיו, וגל - בת להורים פרודים. 

88 שקל.