דגים אינם שותקים / מנחם משגב / אלרום

דגים אינם שותקים 

מנחם משגב / אלרום 

ביקור של הסופר מנחם משגב באקווריום ישראל הענק שבירושלים הצית אצלו סקרנות רבה על החיים מתחת למים. זמן קצר לאחר מכן החל משגב במחקר מעמיק ונרחב על היצורים שחיים בים התיכון שבעקבותיו כתב את הרומן "דגים אינם שותקים". 

הספר עוסק בסיפור אהבתם של דג ודגה שמתרחש מתחת למים. האנשת הדגים והיצורים שמשתתפים ברומן הופכת את העלילה לרומן מרגש ומציאותי. 

הספר מתאר סיפור אהבתם של שני דגים, שנתפסים ברשת ומתגלגלים על סיפון של ספינת דייגים אפריקאית, מנסים לקפוץ למים ולא מצליחים. אלא שאז מגיע גל ענק ששוטף את שניהם אל תוך הים, ושני הדגים יורדים לשמורת אלמוגים במצולות, שם מתחיל להירקם סיפור אהבתם. 

משגב מצליח בספרו להפוך את יצורי הים לאנושיים ולהביא סיפור מרתק וסוחף על אהבה , תקווה, שנאה, נתינה, שלטון ושררה בכיכובם. כל הפרטים שמופיעים בספר על הדגים ויצורי הים הם אמיתיים ומבוססים על המחקר שערך משגב. 

זהו ספרו ה-11 של מנחם משגב שיוצא לאור. משגב נולד בשנת 1950, פרש מהתעשייה האווירית בשנת 2009  ומאז הוא אוחז בעט סופרים. חלק מספריו תורגמו לשפות זרות ומופצים בעולם. כאשר אינו עוסק בכתיבה, הוא מעורב בפעילות התנדבותית, שר בחבורת זמר ומשחק בתיאטרון קהילתי. 

68 ₪.