בית הקיסוס / טאנה פראנץ / מודן

בית הקיסוס

טאנה פראנץ / מודן

טובי הנסי הוא בחור בר־מזל שהכול מסתדר לו. יש לו משפחה אמידה, חברה אוהבת וקריירה מבטיחה. מזלו משתנה לילה אחד כשהוא מפתיע שני פורצים בדירתו שבדבלין, והמפגש איתם מותיר אותו עם פגיעת ראש, חורים בזיכרון, וקושי גדול לחזור לתפקד. כשנודע לטובי שדודו הוגו חולה וזקוק לעזרה, הוא עובר לגור איתו באופן זמני בבית הקיסוס - בית המשפחה שבו הִרבה לבלות בילדותו ובנעוריו יחד עם דודניו סוזנה וליאון. הוא מקווה שהשהות שם תעזור לדודו וגם לו.

אבל אז מתגלה גולגולת בתוך עץ עתיק בגן, ובית הקיסוס שהיה חוף מבטחים מתמלא בשוטרים, בחשדות ובסודות. ככל שהחקירה מתקדמת נערמות השאלות, וטובי מרגיש שהעבר הולך וסוגר עליו: אילו דברים התרחשו בבית הקיסוס מבלי שידע? מה סוזנה וליאון מסתירים, ומדוע הוא הפך לחשוד? והגרוע מכול, איזו אמת איומה אורבת בין קרעי זיכרונו, ואיזה מחיר יצטרך לשלם אם תתגלה?

טאנה פרנץ’ טווה עלילה מפותלת, מותחת וחכמה, המעמתת אותנו עם השאלה מי אנחנו באמת, ומי היינו מסוגלים להיות בנסיבות אחרות. ייחודה של פרנץ' כסופרת בעלת עין רגישה, המשלבת עלילת מתח מרתקת עם גיבורים מורכבים ודרמה שלא נותנת מנוח, בא לידי ביטוי באופן מבריק גם בספר הזה. 

טאנה פרנץ’ היא מחברת המותחנים רבי־המכר 'בלב היער', 'דומות', 'בית מספר שש־עשרה', 'המקום הסודי' ועוד, שיצאו כולם לאור בעברית בהוצאת מודן.

510 עמודים, 98 ש"ח.