קחי את ידי / דולן פרקינס ולדו / מודן

קחי את ידי 

דולן פרקינס ולדו / מודן

רומן היסטורי המבוסס על אירועים אמיתיים. בכתיבה רהוטה, כנה ושופעת חמלה, פורשת דולן פרקינס־ולדז יצירה ספרותית מרשימה העוסקת באחריות, תיקון עוולות והחשיבות שבלימוד מטעויות העבר בלי להסס להישיר מבט אל תקופות אפלות.

זה קרה במונטגומרי, אלבמה, בשנת 1973. מבוסס על הסיפור האמיתי של משפט רלף נגד ויינברגר. סיוויל טאונסנד היא בוגרת טרייה של בית הספר לסיעוד, שנחושה לחולל שינוי בדרכה החדשה כאחות בקהילה האפרו־אמריקאית. בעבודתה במרפאה לתכנון המשפחה היא מקווה לסייע לנשים לקבל החלטות על גופן וחייהן, ולעצב את גורלן במו ידיהן.

כבר בתחילת דרכה, שביל עפר מאובק מוביל אותה לבקתה דלה שבה פוגשת סיוויל את המטופלות הראשונות שלה. אף על פי שהאחיות אריקה ואינדיה הן בנות אחת־עשרה ושלוש־עשרה בלבד, סיוויל נדרשת לתת להן זריקות למניעת היריון. בעוד סיוויל מתחילה לפקפק במדיניות המוכתבת לה, אינדיה, אריקה ובני משפחתם נכנסים עמוק לליבה. עד שיום אחד היא מגלה שקרה דבר בלתי נתפס שישנה את חייהן של הבנות לבלי היכר.

כעבור עשרות שנים, כשהיא אם לבת בוגרת ועומדת לפרוש מקריירה ארוכה ומפוארת, ד"ר סיוויל טאונסנד מבקשת לסגור מעגל ולהניח לעבר. אבל יש אנשים וסיפורים שמסרבים להישכח. שאסור להם להישכח. כי ההיסטוריה חוזרת על מה שאנחנו מעדיפים לא לזכור. 

415 עמודים, 98 ש"ח.