ג'וני בוי / יונתן ילון / הוצאה עצמית

ג'וני בוי

יונתן ילון / הוצאה עצמית
 

  • רומן קומי־מוזיקלי על זמר של להיט אחד בלונדון של שנות השמונים 

  • הספר זמין בגרסאות מודפסות ודיגיטליות דרך אתר עברית 

  • יותר מ-500 עותקים כבר נמכרו במכירה מוקדמת דרך הדסטארט 

כשג'ון אשקרופט בן השמונה־עשרה מגיע ללונדון באמצע שנות השמונים, הוא לא מעלה על דעתו שבתוך שנה יהפוך לג'וני בוי, כוכב הפופ המצליח ביותר בבריטניה. יותר משלושים שנה לאחר מכן מגיע לעיר סופר ישראלי, ומבקש לשחזר את סיפור הצלחתו קצרת־המועד של הזמר בראיונות עם האנשים שליוו אותו באותה תקופה סוריאליסטית.   

"ג'וני בוי" הוא שיר אהבה לשנות השמונים העליזות. הרומן מגולל את סיפורו המשעשע והלא ייאמן של מי שאפשר להגדיר כפורסט גאמפ של תרבות הפופ של העשור. אך גם אם הסיפור לא התרחש מעולם, מציאות ובדיה מתערבבות בו באופן כה מתעתע, שלעיתים לא נותר אלא לתהות אם הדברים קרו באמת.  

נסיקתו המטאורית ונפילתו המבישה של ג'וני בוי מתוארות מעיניהם של שבעת המרואיינים, שאולי דווקא הם גיבוריו האמיתיים של הספר. מדובר ברומן מוקומנטרי, דוקו־סלב ראשון מסוגו בספרות העברית, שמתחקה אחר תופעת הכוכבים הנופלים, אלה שנגעו לרגע בתהילה ואז איבדו אותה.  

"ג'וני בוי" הוא ספרו הרביעי של יונתן ילון. קדמו לו קובץ הסיפורים "אהוב על בנות", רומן ההרפתקאות הסאטירי "המלך צ'ינגיס הראשון" והרומן ההיסטורי "כורש הנסיך האחרון", שזכו לשבחי הביקורת ולאהבת הקהל.  

157 עמודים, 84 ש"ח לספר מודפס, 44 ש"ח לדיגיטלי.