ההרוג השביעי / עידו לוי / מטר

ההרוג השביעי

עידו לוי / מטר 

ליותם היו את כל הנתונים להגיע הכי רחוק שאפשר, אבל מתחת לחזות הבוטחת ושובת הלב התחולל מאבק תמידי - בצללים, בסיוטים, בזיכרונות שאיימו להחזיר אותו לרגע בו חייו השתבשו לחלוטין ולכלות אותו.

כלוחם ביחידה מובחרת היה אמור למלא את התפקיד המרכזי במבצע נועז ומהפכני - התנקשות בחיי שליט מדינה עוינת. החזרה הגנרלית הסתיימה באסון, שישה חיילים הרוגים ובעקבותיו, כצפוי, סערה ציבורית. מהר מאוד העולם המשיך הלאה, גם יותם, ורוב הזמן אף הצליח עד שיום אחד נעלמו עקבותיו.

הידיעה על היעלמותו הציפה את אמיר חברו ברגשות אשמה, על כך שבעת ששניהם שהו בחו"ל בשליחות ביטחונית, אכזב את יותם ובגד באמונו. בעקבות כך, אמיר צולל חזרה אל הפצע החי של האסון, עוזב את אשתו ויוצא למסע חיפושים אחר יותם, מסע שהוא גם חזרה אל הפצע החי שלו עצמו. למסע כזה, ככל הנראה, יכול להיות רק סוף אחד.
++

רומן ייחודי, שכתוב בעוצמה, בטוטאליות ובחמלה רבה. הוא נע על פני כמה צירים בו בזמן, כדי להשלים את התמונה ההולכת ונגלית לקורא, אך דומה כי כל חלק הבא לגלות לנו מה קורה הלאה, בעצם מערער את כל מה שידענו על יותם ואמיר, כשכל צעד ופרק מטלטל ומשנה את הציפיות. התוצאה עוצרת הנשימה היא סיפור מותח ועשוי היטב. 

עידו לוי, יליד 1967, שירת כ-30 שנה בתפקיד בטחוני. כיום עוסק בהדרכת טאי-צ'י ובהתנדבות עם ילדים בעלי מוגבלויות. זהו ספרו הראשון. 

254 עמודים, 95 ₪.