קיצור תולדות השוויון / תומא פיקטי / הקיבוץ המאוחד

קיצור תולדות השוויון 

תומא פיקטי / הקיבוץ המאוחד

ספר קולח ומרתק המשלב כתיבה אקדמית – היסטורית, כלכלית וסוציולוגית – עם מחויבות אזרחית מוצהרת,  שכן "השאלות הכלכליות חשובות מכדי להניחן לשכבה צרה של מומחים ומנהיגים. ניכוסו מחדש של ידע זה על ידי הציבור הוא שלב חיוני בשינוי יחסי הכוחות". 

לצד תיאור העובדות הבסיסיות של אי-השוויון והסיבות ההיסטוריות להתמשכותו, מציג הספר פרספקטיבה היסטורית אופטימית ביחס להתפתחותו האיטית ורצופת המכשולים של המצעד הסיזיפי אל עבר השוויון. התפתחות זו היא תוצר של מאבק אזרחי ופוליטי, שהחל עם ביטול העבדות וחיסול הקולוניאליזם ונמשך עם השגת זכות ההצבעה האוניברסלית, חינוך ציבורי חינם, מיגור האנאלפביתיות, הזינוק בתוחלת החיים, המצאת המיסוי הפרוגרסיבי וביזור הכוח הכלכלי והפוליטי במדינת הרווחה. 

הכלכלן הצרפתי תומא פיקטי מציע בספר מניפסט שאפתני ומקורי של סוציאליזם דמוקרטי עכשווי במאה ה-21, מתוך אמונה שרק באמצעותו תתאפשר התמודדות עם הבעיות הגלובליות האדירות העומדות לפתחנו.

תומא פיקטי הוא אחד האינטלקטואלים הציבוריים הבולטים בעולם. ספרו 'קפיטל במאה ה-21' (2013) היה לרב-מכר בינלאומי שנמכר בהיקף חסר-תקדים – 2.5 מיליון עותקים – והפך את העיסוק הציבורי באי-השוויון החברתי-כלכלי לאחת השאלות המרכזיות של הכלכלה הפוליטית העכשווית. 'קיצור תולדות השוויון' הוא ספרו הראשון המתורגם לעברית.

283 עמודים, 98 ש"ח.