הספרנית המרגלת / מדלן מרטן / מודן

הספרנית המרגלת
מדלן מרטן / מודן

בצל קרבות מלחמת העולם השנייה מקבלת, איווה ספרנית בספריית הקונגרס שבוושינגטון, הצעה לא צפויה: להצטרף ליחידה אמריקנית בליסבון שמטרתה לאו מידע מודיעיני על פעולות הנאצי. בעבודתה היא נחשפת למצב של הפליטים מאירופה ועושה כל שביכולתה כדי לסייע לה, תוך דאגה מתמדת לאחיה, הנמצא בשדה הקרב. מצבה הולך ומסתבך כשהיא נקלעת לתוך פרשיית ריגול המערבת סוכנים חשאיים מכל רחבי העולם, וביניהם איש מודיעין בריטי מסקרן במיוחד.

בינתיים, בליון שבצרפת הכבושה מצטרפת הלן לתנועת ההתנגדות הצרפתית, לאחר שגילתה שבעלה נכלא על ידי הנאצי בשל פעילותו בתנועה. בעת שהיא נאלצת להשלים עם גורל בעלה האהוב משנה הלן את זהותה, נמלטת מאנשי המשטר הנאצי ומשתתפת בתהליך המורכב של הדפת עיתון התנועה והפצתו. 

חייהן של השתיים מצטלבים כשאייווה חושפת את המסרים המוצפנים ששותלת הלן בעיתון המחתרתי, ושתיהן מתגייסות למען מטרה משותפת.

הספר שופך אור על אירועי מלחמת העולם השנייה מזווית לא שגרתית, ומפק הצצה למציאות הסוריאליסטית שהתרחשה בפורטוגל הניטרלית בעת המלחמה. ביצירה מרגשת ונוגעת ללב על שתי נשים אמיצות, נגלל סיפור של כאב ושל תקווה, בתקופה חסרת תקווה.

מדלן מרטין היא סופרת אמריקאית המתמחה ברומנים היסטוריים על מלחמת העולם השנייה. ספרה הקודם 'חנות הספרים האחרונה בלונדון' שהיה רב-מכר עולמי ותורגם ל25 שפות, ראה אור בהוצאת מודן.

301 עמודים, 98 ש"ח.