חסדים קטנים / הת'ר גודנקאוף / עם עובד

חסדים קטנים

הת'ר גודנקאוף / עם עובד

האם די בטעות אנוש אחת טרגית להסיט חיים שלמים ממסלולם?

אלן היא עובדת סוציאלית מסורה ששמה הטוב הולך לפניה. עשרות משפחות חבות לה תודה, והתובעים המחוזיים מתייעצים איתהה מדי שבוע כדי לדעת את מי יש להרחיק ממשפחתו, מי מסוכן לילדיו ומי זקוק לתמיכה. משפחתה שלה מבולגנת ככל המשפחות, בעלה מאמן את קבוצת הנוער המקומית, וילדיה המתוקים מעירים אותה בשאגות בכל בוקר. בחלומותיה הפרועים ביותר לא דמיינה שכל זה יילקח ממנה ברגעים אחדים, שצו הרחקה ימנע אותה מלראות את אהוביה, שעמיתים ומכרים ידונו בעניינה המשפטי בכובד ראש.

אלא שבו בזמן...

ג'ני בת העשר למדה להיזהר מעובדות סוציאליות. בחייה הקצרים היא נדדה בין מוטלים מרופטים לחניונים שכוחי אל. אביה שותה ונעלם מדי שבוע, ואימהּ נטשה אותה לפני שנים, אך שניהם עדיפים ממשפחות האומנה שייעדה לה מחלקת הרווחה. חששותיה מתגשמים כשאביה נעצר והיא מוצאת את עצמה באוטובוס בנסיעת לילה אל קצה הארץ, נתונה למבטי העוברים ושבים, חשופה ומבודדת. הדבר האחרון שהיא רוצה הוא להיפגש עם עובדת סוציאלית.

המפגש המקרי בין השתיים – שעולמן קורס באחת ועליהן לשרוד בקור רוח רגע אחר רגע – מזמן להן רגעים של חסדים קטנים.רומן מרגש ורב־עוצמה שאינו מרפה לרגע, על אימהוּת וצדק ועל ערעור הביטחון בחסדים הקטנים, המובנים מאליהם.

281 עמודים, 88 ש"ח.