הבשורה על פי הצלופח / פטריק סוונסון / מודן

הבשורה על פי הצלופח  

פטריק סוונסון / מודן

כשפטריק חושב על אביו, פועל האספלט הכפרי והפשוט משוודיה, הוא מתקשה להיזכר אם הוא דיבר פעם על משהו אחר פרט לצלופחים ואולי בעצם הם מעולם לא ניהלו שיחה באמת. 

ובכל זאת, המסעות לאור ירח, שאליהם לקח אותו האב ושבמהלכם לימד אותו לדוג צלופחים, ממשיכים להתקיים בזיכרונו של פטריק גם כשהוא נושק לגיל חמישים.מפתיע כמה מעט ידוע למדע, אפילו היום, על גלגול חייו של הצלופח. 

אף אדם לא זכה לראות במו עיניו צלופח מזדווג או נולד, למרות שמדענים ופילוסופים רבים מאריסטו דרך פרויד ועד חוקרים בני זמננו, הקדישו ממרצם וזמנם לפענוח ”חידת הצלופח”: מאין הוא מגיע, האם הוא דג או מין אחר, מה מניע אותו, לאחר שחי עשרות שנים במים מתוקים, לצאת לנדוד מעל 4,000 מיילים ימיים ויותר משנתיים תמימות לעבר מימיו המלוחים של ים סרגסו שליד קובה ושם להיעלם במצולות.

זוהי יצירה היברידית, מרתקת ויוצאת דופן כמו מושא המחקר שלה. היא משלבת כתיבה מהמעלה הראשונה על טבע, היסטוריה, פילוסופיה, ספרות ותרבות עם ממואר אישי, ומבקשת להתעמק בשאלות הגדולות של הקיום האנושי: שורשים, ייעוד, איך אנו יודעים את מה שאנו יודעים ואיך אנו חיים עם שאלות שאין להן תשובות, כשהמוות הוא החידה הגדולה מכולן. הספר תורגם ל-36 שפות והפך לרב מכר בינלאומי.

230 עמודים, 98 ש"ח.