החיים הם רומן / גיום מוסו / כינרת

החיים הם רומן / גיום מוסו / כינרת

"לפני חצי שנה, ב-12 באפריל 2010, בתי בת השלוש, קארי קונוויי, נעלמה בשעה ששתינו שיחקנו מחבואים בדירתי בברוקלין." 

כך מתחיל סיפורה של פלורה קונוויי, סופרת נודעת. להיעלמותה של קארי אין הסבר. הדלת והחלונות של הדירה היו סגורים, מצלמות הבניין לא הראו שום פריצה. חקירת המשטרה לא העלתה דבר. התעלומה המהדהדת מביאה להוקעתה של פלורה, שלמרות ההצלחה המסחררת של ספריה מתעקשת לשמור את חייה הפרטיים חסויים ואפופי מסתורין. 

בו בזמן, בצד השני של האוקיינוס האטלנטי, מסתתר בביתו שבפריז רומאן אוזורסקי, סופר עם לב שבור. הוא היה רוצה שחייו הפרטיים יהיו מסודרים כמו הרומנים שהוא כותב, אבל אחרי שאשתו עזבה אותו ומאיימת לקחת ממנו את בנו האהוב, עמודי התווך של עולמו מתערערים. רומאן הוא היחיד שמחזיק במפתח לפתרון התעלומה של פלורה, ועליה למצוא אותו בכל מחיר. 

"החיים הם רומן" משלים את "טרילוגיית הסופרים" של גיום מוסו, יחד עם "החיים הסודיים של הסופרים"  ו"הרגע הנוכחי". הוא סוחף אותנו בשלוש מערכות ושני טוויסטים, לתוך עלילה מסחררת השואבת את כוחה מעוצמתן של המילים, ואל אלו היודעים לשזור אותן יחד לכדי סיפור.   

גיום מוסו נולד בצרפת ב־1974, והוא הסופר המצליח ביותר בצרפת. הוא בנה של ספרנית, שכבר בגיל עשר חלם להפוך לסופר. ספריו תורגמו ל־40 שפות ונמכרו עד כה ב־33 מיליון עותקים. ספריו קולו של המלאך, מחר, סנטרל פארק, הנערה מברוקלין ודירה בפריז ראו אור בהוצאת כנרת־זמורה והיו לרבי־מכר. 

192 עמודים, 98 ₪.