בואי הביתה / איה אנגל / שתיים

בואי הביתה 

איה אנגל / שתיים

אתן בטח מכירות את האזהרות האלה: על ה-0.000001% שיקרה לך משהו אם תקחי גלולות למניעת הריון ותעשני? אז הנה.

גם איה אנגל לא חשבה שזה יכול לקרות לה. בגיל 40 עם בריאות תקינה לחלוטין ומלא תוכניות לעתיד, התחיל לה כאב מציק בגב. כשהכאב נמשך והחמיר היא הגיעה לבית החולים ואחרי כמה בדיקות שלא העלו דבר - ביקשו לאשפז אותה להמשך בדיקות, חשבו שיש לה גידול בבטן. גידול בבטן!

היא סירבה והלכה הביתה. למזלה הבאמת גדול, בעלה שדאג מאוד, ביקש ממנה שפעם אחת בחיים תעשה מה שהוא מבקש. אלוהים יודע איך היא הסכימה. אז בבוקר היא נסעה לחיפה, ומייד אושפזה שם לשבוע, לא מצאו לה גידול בבטן אבל עד אז היא בילתה במחשבות על כך שהיא עומדת למות, ומה יהיה עם הילדים.

מה שכן גילו היה תסחיף ריאתי שנגרם מהגלולות. כן כן, הדבר הזה ש 50% מהדמויות באנטומיה של גריי מתות ממנו.

אז היא חיה ומזל שנשארה בבית החולים, אחרת היא כנראה לא היתה כאן כיום. 

+++

בימים אלה רואה אור בהוצאת שתיים ספרה "בואי הביתה" כאשר תשתית העלילה מבוססת על מה שקרה לה.

שירה, גיבורת הספר, מגיעה לבית החולים עם אירוע מוחי קל ו'מבלה' שבוע בבית חולים, בדיקה אחר בדיקה שלא מעלה דבר חוץ מהעובדה שכל החיים שלה דורשים חישוב מסלול מחדש.

הזוגיות שלה שבשנה האחרונה עוברת שבר גדול ועכשיו בעלה ישן לידה במיטת בית החולים, הרומן שהיא מנהלת כבר כמה זמן, הקשר לא קשר עם אמה, פרופסורית למדעי החלל, וסבתא שלה שהיא עבורה הכל. 

איה אנגל ממדת באוני' חיפה קורס לייעוץ עסקי, והיא סמנכ"לית בחברה ליעוץ עסקי, ומלווה עשרות עסקים גדולים וקטנים. בעברה היתה מנכ"לית רשת מתנסים, וגם מנהלת מחלקת הדרכות של קופת חולים לאומית. היא אמא לשלושה, ילידת חיפה, וחיה בפרדס חנה כרכור.