אסטריקס הגאלי / רנה גוסיני + אלבר אודרזו / כינרת

אסטריקס הגאלי 

רנה גוסיני + אלבר אודרזו / כינרת 

הוצאת כנרת מוציאה לאור מחדש בעברית את הסדרה 'אסטריקס', וזהו הספר הראשון שיוצא לאור. הוא מציג את הגיבורים הראשיים של הסדרה. אחריו יבואו עוד רבים, כולל כאלה שיראו אור בעברית בפעם הראשונה. 

אסטריקס, הסדרה שכתב רנה גוסיני ואייר אלבר אודרזו יצאה לראשונה לעולם ב-1959, שמונה שנים אחרי שנפגשו השניים ושיתפו פעולה בכמה פרויקטים אחרים. רצונם היה לעשות קומיקס שיש לו זיקה היסטורית. אחרי שבחנו תקופות שונות החליטו שתקופת הכיבוש הרומי את גאליה, שבשטחה הייתה גם צרפת של היום, היא תקופה ראויה לעט הפרועה של הצמד. 

אסטריקס יצא לאור לראשונה ב-1959, כסיפור בתוך חוברת קומיקס צרפתית, ושנתיים אחר כך ראה אור הספר הראשון בסדרה. תוך כמה שנים, וכמה סיפורים, אסטריקס כבש את מקומו – תחילה בקרב הקוראים בצרפת, ומהר אחר כך את כבש את ליבות הקוראים בעולם כולו. ב-1965  קראו הצרפתים ללוויין הראשון ששיגרו לחלל "אסטריקס-1", וזו רק דוגמא אחת לפופולאריות האדירה של הסדרה. 

מ-1959 ועד היום יצאו לאור 40 ספרי אסטריקס, ונמכרו ברחבי העולם ב-380 מיליון עותקים. אסטריקס נחשב לסדרה הצרפתית המצליחה ביותר אי פעם, ואחת הסדרות המצליחות בעולם כולו. היא עובדה לטלוויזיה ולקולנוע, למשחקי קופסה ומשחקי מחשב, ואפילו פארק שעשועים מצליח מאוד ממוקם ליד פריז, והוא השני בפופולאריות שלו בצרפת, אחרי יורו-דיסני. 

הפופולאריות של אסטריקס  לא דועכת; הגיבור הקטן וחסר הפחד, החברות בין שני הגיבורים, ההזדהות עם האדם הקטן שעומד על שלו מול כוח עצום וכביכול בלתי-מנוצח, האיור שמתאים להומור המילולי כמו כפפה, שמחת החיים אינסופית – אלה ועוד הופכים את אסטריקס לסדרה, שתהיה איתנו לנצח. 

אסטריקס מתרחשת בשנת 50 לפני הספירה, בכפר קטן, שבניגוד לסביבתו, הרומאים לא הצליחו לכבוש. הכפר אמנם מכותר במחנות של הרומאים, אבל הודות לשיקוי פלא שכהן-העץ של הכפר, אשפיקס, יודע להכין, לאנשי הכפר יש כוחות על. למרות שהרומאים מנסים שוב ושוב לכבוש אותם, ולגנוב להם את השיקוי, אין להם סיכוי מול אנשי הכפר החזקים והחכמים. בראשם – אסטריקס, לוחם קטן ומשופם, אמיץ מאוד וגם שובב לא קטן, שיודע להערים על הרומאים בכל מיני צורות. חברו הטוב הוא אובליקס הגדול, ענק טוב לב וקצת תמים, שתמיד יהיה לצידו של אסטריקס ולא פעם יעזור לו לצאת מכל מיני צרות. 

48 עמ', 84 ₪.