אלמה בממלכות הים / ד"ר רעיה יואלי ז"ל / מטר

אלמה בממלכות הים 

ד"ר רעיה יואלי ז"ל / מטר

"אלמה גרה על יד הים. יותר נכון, אלמה גרה ממש על הים, בתוך ספינה ענקית עשויה מעץ, עם שני תרנים וחמישה מפרשים לבנים שמתנופפים ברוח. הספינה שטה במרחבי הים הפתוח ומדֵי כמה ימים עוגנת בחופים קסומים

אלמה היא ילדה סקרנית שאוהבת לחלום חלומות, לספר סיפורים ולחקור את העולם. היא יוצאת עם הוריה למסע להגשמת חלומם – טיול מסביב לעולם – ובדרך עוברת מסע מרתק וצבעוני משל עצמה שבמהלכו היא מגלה מהם חלומותיה, בחירותיה ורצונותיה.

אלמה מתיידדת עם הים, לומדת את שפתו ונישאת על גליו לממלכות רחוקות, שם היא מכירה יצורים מופלאים ונדירים, ומסייעת להם להתחבר לעצמם. יחד איתם מוצאת אלמה את כוח-העל החשוב ביותר, זה הטמון בכל אחד ואחת מאיתנו – היכולת לשנות את סיפור חיינו ולחיות את החיים כפי שבאמת היינו רוצים – עם שמחה, אהבה וחברים. 

ד"ר רעיה יואלי (2022-1962) היתה מומחית בפיתוח זהות מקצועית ובהובלת שינוי באמצעות הגישה הנרטיבית. בעבודתה ובספריה הותירה חותם בלבם של כל אלה שביקשו לחיות את חייהם מתוך תשוקה, סיפוק ומשמעות.   

ספר זה היה עבורה הגשמת חלום: לכתוב סיפורים לקטנים ולגדולים, שיאפשרו להם להבין כי בכוחם לשנות את נקודת המבט שלהם על העולם ועל עצמם דרך הסיפור שהם מספרים, ובכך לכוון את ייעודם. 

הספר מבוסס על ספרה 'לשם שינוי' (הוצאת מטר, 2017), המציג את הגישה הנרטיבית אשר רואה את סיפור החיים כיצירה, שבאמצעותה ניתן לכנס את מכלול האירועים שהתרחשו בחיינו לכדי סיפור המבוסס על בחירה ומימוש אישי, ובכך להעניק להם משמעות. 

באמצעות העלילה הסוחפת ובזכות דמותה המרגשת של אלמה, יכולים גם קוראים צעירים להיחשף לגישה הנרטיבית ולשאוב ממנה השראה ליצירת סיפור חייהם המועדף. 

52 עמודים, 78 ₪.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.