האומץ לפחד בדרך להצלחה / מיכל אושמן / ידיעות ספרים

האומץ לפחד בדרך להצלחה 

מיכל אושמן / ידיעות ספרים

המדריך לחיים ולקריירה מלאי שמחה ומשמעות.

מאחורי חזות של חיים מושלמים, התמודדה מיכל אושמן עם חרדות ופחדים שלא נתנו לה מנוח. תפקידו של אביה כחוקר מקרי מוות וכפתולוג הראשי של ישראל חשף אותה מגיל צעיר לפשע ולאלימות, ותרחישי אימה רדפו אותה לכל מקום. מלאת חשש וחרדה היא חיפשה נחמה וריפוי בפסיכותרפיה הקונבנציונלית, ואף התמחתה בעצמה בתחומי הפסיכולוגיה למיניהם, אך מצאה את עצמה לכודה במבוך ללא ריפוי וללא הקלה. רגע לפני שהתייאשה הזדמן לה להאזין להרצאה על ספר שמעולם לא הכירה, ספר בן יותר ממאתיים שנה, העוסק בחוכמת הנפש ואשר עתיד לשנות את חייה. 

מיכל הופתעה והתרגשה עד נימי נפשה מגילוי החוכמה והרעיונות שהסתתרו בין דפי ספר התניא. השיטתיות, הרגישות והכלים המעשיים שהוצעו בו כבשו את לבה ונתנו מנוח לנפשה בזירות חייה השונות כאם, כרעיה וכמנהלת בכירה בעולם הטכנולוגיה והמדיה החברתית. היא העמיקה בתכנים וברעיונות שגילתה ועיבדה את העצות הגלומות בהם לכדי משנה סדורה ומודרנית. כך בא לעולם האומץ לפחד בדרך להצלחה, ספר חדש בהוצאת "ידיעות ספרים", המציע כלי עבודה פרקטיים שבכוחם להעניק שלוות נפש וצמיחה בחיים האישיים והמקצועיים כאחד. 

מיכל אושמן היתה המנהלת הבינלאומית של תחום התרבות הארגונית בחברת TikTok, ובמסגרת תפקידה פיתחה את אסטרטגיית התרבות והמנהיגות של החברה בשלבי צמיחתה המטאורית. קודם לכן הובילה את צוות המנהיגות הבינלאומית ופיתוח הצוותים ב-Facebook אירופה, המזרח התיכון ואמריקה הלטינית, ובמשך כשבע שנים הרצתה וייעצה להנהלת החברה ולעובדיה בכל העולם. הרצאת ה-Ted שלה הפכה לסדנה מצליחה שהשתתפו בה אלפי אנשי מקצוע, והיא מתמקדת בשאלה "איך ניתן להחליף פחד במשמעות?". 

במהלך שלושים שנות קריירה בעולם הארגוני, היא ייעצה ואימנה מאות יזמים ומנהלים בחברות הייטק, פרסום ובנקאות, ובהן eBay, Danone ו-WPP. היא מחזיקה בשלושה תארים אוניברסיטאיים מישראל ומבריטניה בחשיבה פסיכודינמית ומערכתית, בסוציולוגיה ובאנתרופולוגיה. מיכל מתגוררת עם בן זוגה וארבעת ילדיהם בלונדון, בריטניה. 

הגרסה האנגלית של הספר יצאה לאור בשנת 2021 ונהפכה לרב-מכר.

190 עמודים, 98 ש"ח.