הלהבה / לאונרד כהן / כינרת

הלהבה 

לאונרד כהן / כינרת

שירה, יומנים, שירים ורישומים.

אוסף מרהיב של שיריו ורשמיו האחרונים של לאונרד כהן, שנבחרו ואורגנו על־ידיו בחודשי חייו האחרונים. הספר כולל מבחר נרחב מיומניו של כהן, הכולל שירים, קטעי פרוזה ואיורים, אותם שמר באדיקות לאורך חייו, ושמספקים הצצה חסרת תקדים אל תוך חייו ומחשבתו של אמן והוגה ייחודי. 

פרק סופי עוצמתי מאין כמוהו לקריירה הספרותית של כהן, הלהבה מציג את המנעד המלא של הליריות של לאונרד כהן, מנשגבות מפוארת ועד להומור אפל. לפרקים עצוב להכאיב, לפרקים מוזר להפליא, אלה יצירותיו של משורר ותמלילן שצלל לעומקן של השאלות האפלות ביותר שאנחנו שואלים את עצמנו וחזר כשהוא רוצה, משתוקק לעוד. 

לאונרד כהן החל את הקריירה האמנותית שלו ב־1956 עם פרסום ספר השירה הראשון שלו, תנו לנו להשוות מיתולוגיות. כהן פרסם שנים־עשר ספרים נוספים, כולל שני רומנים מעוטרים, וזכה להצלחה עולמית כזמר־כותב־שירים איקוני. הוא הוציא ארבעה־עשר אלבומי אולפן, כולל שלושה בשנות חייו האחרונות שבהן הפך גם המופע הבימתי שלו לאחד המצליחים ומעוטרי השבחים ברחבי העולם. בין הפרסים הרבים שבהם זכה נמנים פרס גראמי למפעל חיים ב־2010, פרס הנסיך אסטוריאס לספרות ב־2011, פרס פן ניו אינגלנד לכתיבת שירים ב־2012, פרס ג'ונו לשיר השנה ואלבום השנה ב־2016, והוא הוכרז כחבר של כבוד בהיכל התהילה של כותבי השירים הקנדיים, היכל התהילה של הרוקנרול, והיכל התהילה של כותבי השירים בארה"ב. 

כהן הלך לעולמו בנובמבר 2016. 

304 עמ', 98 ₪.