הזר בסירת ההצלה / מיץ' אלבום / מטר

הזר בסירת ההצלה

מיץ' אלבום / מטר

מה יקרה אם נקרא לאלוהים לעזרה והוא אכן יופיע?

בספרו החדש של מיץ' אלבום המספר על תקווה ואמונה, חבורת נוסעים שניצלו מיאכטה טובעת, מושָׁה אדם מהמים. הוא טוען שהוא אלוהים והוא יכול להצילם רק אם כולם יאמינו בו. 

אלבום כתב על גן העדן ברבי המכר המפורסמים שלו 'חמשת האנשים שתפגוש בגן עדן', ו'שיחת הטלפון הראשונה מגן עדן'. בפעם הראשונה הוא מהרהר בספרו בשאלה, מה נעשה אם אחרי שנזעק לאלוהים הוא יופיע לפנינו בכבודו ובעצמו.

אלבום שומר על מתח עד הסוף: האם הזר הוא אכן מי שהוא מתיימר להיות? מה באמת גרם לפיצוץ? האם הניצולים נמצאים בגן עדן או בגיהינום? 

'הזר בסירת ההצלה' הוא רומן קצבי ומרתק המעודד אותנו להרהר באמונותינו העמוקות ביותר, ורומז כי ייתכן שהתשובה לתפילותינו נמצאת במקומות שבהם כלל איננו מצפים לה.

מיץ' אלבום הוא סופר, עיתונאי, תסריטאי, מחזאי, שדרן ומוזיקאי. הוא כתב שבעה ספרים, המפורסם שבהם 'ימי שלישי עם מורי'. כל ספריו היו במקום הראשון ברשימת רבי המכר של "הניו יורק טיימס". ספריו יצאו לאור בארבעים ותשע מדינות, תורגמו לארבעים ושבע שפות, נמכרו בארבעים מיליון עותקים, הפכו לסרטי טלוויזיה וזכו בפרס ה"אמי". אלבום מנהל תשע קרנות צדקה בדטרויט, ומפעיל את בית היתומים Have Faith Haiti בפורט־או־פרנס, האיטי, בו הוא מבקר מדי חודש. הוא מתגורר במישיגן עם אשתו, ג'נין.

264 עמודים, 98 ש"ח.