מודיעין צללים / אוליבר האריס / כינרת

מודיעין צללים

אוליבר האריס / כינרת 

רומן ריגול. 

הסוכן אליוט קיין מייצג את צדו האפל של MI6. הוא כלי משחק בידי ארגון שמשקיע יותר ממאה אלף פאונד במשך שנתיים באימון מגויסים חדשים במשימות כגון גנֵבת מכוניות, פריצה לחשבונות בנק ופירוק כלי נשק. ההכשרה שלהם נעה בין סחיטה לבין שימוש בחומרי נפץ מאולתרים, אבל אף אחד לא מכין אותם לחזרה הביתה. לאחר חמש-עשרה שנות שירות מעבר לים, שבהן שרד מיני אירועים שלעולם לא הגיעו ולא יגיעו לכותרות החדשות, קיין הוא רוח רפאים בחייו שלו, לובש ופושט זהויות עם כל סיפור כיסוי חדש. 

כשהסוכנת ג'ואנה לייק, האישה שהוא אוהב, נעלמת בקזחסטן, קיין נגרר אל מרכז הבמה. היא משאירה מאחוריה סרטון מטלטל שבו מצולם קיין בחדר שלא היה בו מימיו. הוא יוצא למסע מטורף בעקבות מקורות הסרטון, ובעקבותיה. 

קיין אמנם מיומן בלוחמה פסיכולוגית מודרנית, אך קזחסטן המושלגת ונטולת המוצא אל הים מציבה בפניו אתגרים מיוחדים במינם. במדינה שנעוצה בין סין, רוסיה והמערב, בין דיקטטורה לדמוקרטיה, בין רשויות מודיעין ממשלתיות לתאגידים פרטיים הצוברים כוח הולך וגובר, אי-אפשר לדעת מי נגד מי. 

קיין שוקע עמוק יותר ויותר בעולם של הונאה ואג'נדות סותרות, חוצה בהדרגה את הקווים מעולם הריגול שמאחורי הקלעים, אל חזית האירועים. אלא שהוא איננו היחיד שמנסה לפענח לאן נעלמה ג'ואנה לייק, או מה גילתה לפני שנעלמה. 

אוליבר האריס, יליד לונדון, 1978. בעל תואר שני בלימודי שייקספיר ותואר דוקטור בפסיכואנליזה. כתב סדרה של ספרות בלשית.

430 עמודים, 98 ₪.