אישה אובדת / סיגל בר-קובץ / זמורה


 אישה אובדת

סיגל בר-קובץ / זמורה   

כשיעל עברון מתקבלת לעבודה זוהרת במשרד פרסום אופנתי, היא נראית, תחילה,  כמענה לכל בעיותיה  - לפיטוריה המעליבים מבית הספר בו לימדה שנים; לנישואים חסרי הריגוש ולבעלה שהפך לפתע לסטרט-אפיסט מובטל; לבנה המשוחרר הטרי ששורץ בבית ללא מעש לבתה המתבגרת, הדרמה הקווין הסוערת; להוריה המעיקים וכמובן ליום ההולדת העגול שמעבר לפינה, אך פתרון הקסם שכה ייחלה לו, מתגלה כביצה טובענית. זה מתחיל בקטן.  

בהתחלה יעל לא בטוחה ששמה שנדמה לה שקורה, אכן קורה. אולי היא מבולבלת? אולי לא הבינה? ואם כן – מה היא אמורה לעשות בכלל? אבל כשמסתבר שהיא לא מבולבלת בכלל, שהבינה טוב מאוד ושמה שקורה אכן קורה, יעל נשאבת למערבולת של בושה ואשמה המעמידים במבחן את יחסיה עם מכריה ובני משפחתה וגם ובעיקר, עם עצמה. 

רומן מצחיק, עצוב ונוקב. מתחת לחזותו המשעשעת, הוא מפרק לגורמים ומרכיב מחדש את מערכות היחסים במשפחה ובמקום העבודה. הוא נוגע ברגישות ובחמלה בפגעי הגיל, בשחיקת הזוגיות, בקנאת אחים ובפערי הדורות, ובעיקר, מעמיד במרכזו אשה שעוברת חוויה מטלטלת, שכולנו יכולים, ובעיקר יכולות, להזדהות איתה, כשעטה הרחום והשנון של סיגל בר-קובץ מעניק גם ליעל וגם לנו, קול, אהדה ומקום.

***

זהו ספרה החמישי של סיגל בר-קובץ. קדמו לו 'ידידים' (כתר), 'ספר האהבה' (כתר), 'קניון האשליות' (כתר), ו'מחר אולי תשתני' (כנרת זמורה).  

סיגל בר-קובץ-דינר-ירון, עיתונאית ועורכת במקומוני ידיעות אחרונות. אמא לשניים, נישאה פעמיים, סיימה שני תארים. מצחיקה בכתיבה, רצינית בחיים. חזקה באנשים, בכותרות ובפלפלים ממולאים. 

238 עמודים, 98 ₪.