אילו נולד איטלקי / שי אספריל / עם עובד

אילו נולד איטלקי

שי אספריל / עם עובד 

ויקטור, עורך דין מלא סתירות שהתייתם מאביו בגיל צעיר, מתמחה בסכסוכים מכוערים בין בני זוג אמידים. הישגיו בבית המשפט אפשרו לו להתרחק משכונת ילדותו ומן הזיכרונות הקשים הכרוכים בה, אבל הפכו אותו לציניקן. 

גם הגר אשתו, עיתונאית חוקרת במקצועה, כבר מפקפקת באמות המידה שהנחו אותה בתחקיריה ובחייה, ולמעשה זונחת אותן כשהיא מתאהבת בגבר נשוי. איך יגיב בעלה כשיגלה זאת? – אילו הסתכםהכול בזה, לא היה סיפורו נבדל מרבים אחרים שנושאם בגידה. 

כאן, במקביל, חי את חייו רוקח ערירי ששורשי משפחתו אינם ידועים לו. כשהוא עובר מעסקי הרוקחות להשכרת דירות נופש לתיירים, לא הרווח הכלכלי מעניין אותו אלא דייריו, שהוא צופה בהם בחשאי באמצעות מצלמות נסתרות. 

משיצטלבו שני צירי העלילה זה בזה,  לא יוכלו להמשיך עוד במסלוליהם כמו קודם לכן. במיומנות רבה מוליך שי אספריל את דמויותיו כמעט במקביל עד נקודת המפגש והמערבולת שתשנה את חייהן מן היסוד. 

שי אספריל נולד ב-1978 בתל אביב וגדל בהוד השרון. הוא בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב ומלמד שם כתיבה יצירתית. לאורך השנים היה עיתונאי חוקר (פרסם כתבות מגזין ותחקיר במוסף "כלכליסט"), עורך דין וסופר צללים ואכן הוא מרבה לעסוק בספריו בשאלות מוסריות, הקשורות בעולם המשפט ובעיתונות חוקרת. 

זהו ספרו הרביעי של אספריל. קדמו לו הרומן 'האגרוף' (2016) וקובץ הסיפורים 'עוד מעט החורף מתחיל' ('2012) – עליו זכה בפרס רמת גן לסופרי ביכורים, והרומן 'השופט' ( עם עובד, 2019) שזכה לשבחים רבים מן התקשורת והקוראים.

300 עמ', 94 ש"ח.