המסע המשולש / משה לונה / כינרת

המסע המשולש

משה לונה / כינרת 

תמונות עלומות מראשית הציונות. 

ד״ר הנדריק זליג באומן, פסיכיאטר נודע מהמבורג, יוזם ומארגן את הקונגרס הציוני הראשון שאמור להיערך בבאזל ב־1897. פיגוע טרור המתרחש ערב לפני הקונגרס על ידי צמד בדלנים צרפתים מעכב את הגעתו לטקס הפתיחה, וד"ר באומן מחפש דרכים חלופיות להגיע לבאזל בשעה היעודה. 

במהלך מסעו אנחנו מתוודעים לפיסות מעברו האקסצנטרי והאפל, שכולל ביקור דרמטי בארץ ישראל על מנת למצוא פתרון לבעיה היהודית, רצח והימלטות משלטונות החוק, הפלגה באוניה לצד אריסטוקרט שמאס בחייו, פתיחת דוכן נקניקיות מצליח בניו יורק, ולבסוף, מתוך נסיון נואש למצוא תכלית לקיומו השביר – ארגון היסטורי של הקונגרס הציוני הראשון בבאזל. 

רומן ביכורים נועז, חתרני, מקורי וחריף, המייצר נראטיב חלופי לסיפורו של חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל. באמצעות שימוש מתוחכם בעברית אנכרוניסטית אשר נדמית כשאובה היישר מסוף המאה ה־19, ולצד תיאור מפורט של בגדים, נופים, מאכלים וריחות, קמים לנגד עינינו, בצורה מוחשית להפליא, ימי ראשית הציונות, ומוארים באור מפתיע ומטריד. העבודה המסורה של פרנסי הציונות, הפאתוס, צדקת הדרך – מומרים בסיפור חלופי, שונה בתכלית, המעמיד במרכזו את חולשותיו של היחיד. 

ספר שמעלה מחשבות על תקפותם של נראטיבים ועל כוחם בהבניית מציאות. 

223 עמודים, 98 ₪.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.