תיק בלוגה / מישקה בן-דוד / תכלת

תיק בלוגה 

מישקה בן-דוד / תכלת  

עלילת ריגול מסחררת ודרמה משפחתית טעונה.

במהלכה של משימה בחו"ל, אמנון זנזורי, מפעיל סוכנים ותיק ועתיר הישגים של המוסד, מתבקש לתדהמתו לגייס את בנו שלו, כרמל, שניתק איתו קשר לפני שנים. כרמל, המתגורר בבאקו עם אישה מקומית, עושה עסקים עם חברה החשודה בהברחת אמצעי לחימה קטלניים עבור האיראנים, ולמוסד חשוב לנצל זאת. אלא שכרמל נושא בלבו מטען כבד גם כלפי מדינת ישראל. 

המפגש בין האב והבן מציף טינות ישנות, חשבונות לא פתורים וכאב גדול. לאחר חיבוטי נפש כרמל בכל זאת נחלץ לסייע — אך המתח ביניהם מוסיף לבעבע, ומסכן את שניהם. יחד הם נסחפים לתוך עלילת ריגול קצבית ומטלטלת, המתנהלת בין חופי הים הכספי, על ספינות מבריחים, בנמל איראני ובחדרי החדרים של המוסד ושירותי הריגול הרוסי והאמריקאי. 

האיום על קיומה של המדינה מתגלה כחמור ומיידי בהרבה ממה שסברו תחילה, והאב והבן נדרשים לסיכונים עוצרי נשימה, המעמתים אותם עם דילמות של חיים ומוות, ודוחקים בהם ללכת על הסף – ומעבר לו. רומן ריגול מרתק, כמו שרק מישקה בן־דוד, מהפוריים והמצליחים בסופרי ישראל, יכול לכתוב. לצד התרחשות מהפנטת, הכתובה במיומנות של "מי שהיה שם", מתוארת דמותו של איש מוסד לא שגרתי שטרם הכרנו כמותו, ונפרשת מערכת יחסים עזה ומורכבת בין אב ובנו.

 310 עמודים, 106 ₪.