קירקה / מדלין מילר / הכורסא + מודן

קירקה

מדלין מילר / הכורסא + מודן  

זהו סיפורה המהפנט של המכשפה קִירְקֶה. היא אמנם נולדה לחיי הנצח של האלים, אבל לא זכתה לרשת את כוחו של אביה, אל השמש, או את השאפתנות של אמה, הנימפה פֶּרְסֶה. למעשה קירקה היא אכזבה להוריה: היא אינה יפה כאמה ואחיותיה, קולה איננו מתנגן כקולן של הנימפות, יש לה מזג עיקש ועצמאי והיא מראה חיבת יתר לבני אנוש. גרוע מכך, היא פיתחה כישרון לכישוף ומאיימת על האלים בכוחה. כי "מה יכול להטיל פחד על אל? כוח גדול מכוחו שלו". 

האלים המפחדים מכוחה של קירקה מגְלים אותה לאי נידח, אבל היא אינה מתייאשת, אלא מנצלת את הגלות כדי ללמוד את קסם הצמחים, לאלף חיות בר, לדקלם לחשים ולהתאמן בכישוף רב-עוצמה. לבדה על האי, היא מתבגרת ונהפכת לאישה מלאת תשוקה לחיים. אהבה, חברות, יריבות, פחד, כעס וגעגועים ילוו אותה במפגשיה עם דֶדָלוֹס, האלה אַתֶנָה, מֶדֵיאָה הטרגית, אוֹדִיסֵאוּס הערמומי ולבסוף פֶּנֶלוֹפֶּה המסתורית. 

קירקה הוא שירת הנצח המתריסה של אישה שבוערת כאש יוקדת בתוך אפלת עולמם של בני האדם. 

מדלין מילר היא סופרת אמריקאית שהתמחתה בלימודים קלאסיים ומלמדת לטינית ויוונית בבית ספר תיכון. רומן הביכורים שלה, 'שירו של אכילס', היה רב-מכר עולמי ויצא לאור בעברית במודן הוצאה לאור. 'קירקה', ספרה השני, הפך גם הוא לרב-מכר מיד עם צאתו לאור, תורגם לעשרות שפות ונמכר במיליוני עותקים ברחבי העולם. 

387 עמודים, 98 ₪.