רשימת השופט / ג'ון גרישם / מודן

רשימת השופט

ג'ון גרישם / מודן

לייסי סטולץ עדיין מתאוששת מתאונת הדרכים שעברה במסגרת עבודתה בנציבות תלונות הציבור נגד שופטים בפלורידה, כאשר חשפה מקרה שחיתות שהרעיש את כל עולם המשפט במדינה. אבל שיחת הטלפון שהיא מקבלת בוקר אחד מאיימת להביא אל חייה סיפור מזעזע עוד יותר. 

המתקשרת, שבתחילה מסרבת להסגיר את זהותה, טוענת שביכולתה להצביע על רוצח סדרתי שרצח שוב ושוב לאורך עשרים שנה – והאדם שבשמו היא נוקבת הוא שופט מכהן במערכת בתי המשפט של המדינה. אבל המתלוננת, שטוענת כי אביה הוא אחד מקורבנותיו של הרוצח, לא יכולה לספק הוכחות לטענותיה והיא דורשת מלייסי ומשאר אנשי הנציבות, שפועלים ללא תקציב או כוח אדם מתאימים, לפעול כדי ללכוד את האשם ולהביא אותו למשפט. 

ככל שלייסי ועוזריה מתעמקים בחקירה, כך הם משתכנעים בשני דברים. האחד, שיש אמת בטענותיה של המתלוננת שהקדישה את חייה להבאת הרוצח לדין. והאחר, שהחשוד שהם עוקבים אחריו הוא חכם ומתוחכם הרבה יותר מכפי שחשבו.

בעלילה שנעה בין המחוזות השונים בפלורידה עוקבת לייסי אחרי רוצח מהסוג המפחיד ביותר: מבריק, סבלני, חסר מעצורים ומונע על ידי דחף נקמה שמתעורר גם בתגובה לעלבונות הזניחים ביותר.

הספר מדלג שוב ושוב בין נקודת מבטו של רוצח בדם קר לבין זו של עורכת הדין שמנסה להוכיח את אשמתו, ומספק רגעי מתח רצופים עד לעימות הסופי בין החשוד לרודפים אחריו.


376 עמודים, 98 ש"ח.