חדר האמבטיה / ז׳אן-פיליפ טוסן / לוקוס

חדר האמבטיה  

ז׳אן-פיליפ טוסן / לוקוס 

חוקר פריזאי צעיר נכנס יום אחד לחדר האמבטיה בדירתו, ובלי שתכנן זאת – נשאר להתגורר בו. בעודו יושב באמבטיה ומהרהר במהות הקיום האנושי, חבריו וקרוביו באים והולכים ומתאימים את עצמם, איש בדרכו, לאורח חייו המשונה. הזמנה מפתיעה לאירוע חגיגי בשגרירות אוסטריה מפירה את שגרתו, ויום אחד הוא קם ונוסע בלי לומר לאן. 

'חדר האמבטיה', ספר הביכורים של ז׳אן־פיליפ טוסן, הציב אותו בשורת הסופרים החדשניים של הספרות העכשווית. זהו רומן אבסורדי ושופע הומור, המוגש לקוראים בזרם של פסקאות קצרות. קילוחי מחשבות, רעיונות ותנועות איטיות יוצרים מציאות מקבילה, שגיבורנו שוהה בה ומתבונן בדממה – ולרוב בשעשוע – בעולם שממשיך לנוע סביבו ללא כל מטרה ברורה. 

ז׳אן־פיליפ טוסן – קולנוען, צלם ואחד הסופרים החשובים בשפה הצרפתית כיום, נולד בבריסל בשנת 1957, גדל בפריז ומתגורר בבריסל ובקורסיקה. הרומן הראשון של טוסן, (חדר האמבטיה, שיצא ב־1985, ביסס את שמו כסופר מוערך. עד היום פרסם טוסן 19 ספרים וזכה בשלל פרסים. 

ספריו של טוסן תורגמו לעשרות שפות. זהו ספרו השלישי שרואה אור בעברית. קדמו לו 'טלוויזיה' (2017) ו'כדורגל' (2020), שיצאו גם הם בהוצאת לוקוס.

104 עמ', 69 שח.