קוד חירום: דיאנה / איתי יצחקי / רימונים

קוד חירום: דיאנה 

איתי יצחקי / רימונים  

מסע הנע בין ארצות, חוצה תרבויות ומפגיש את הקורא עם גיבור מודרני שנמלט על חייו בנסיון להציל את האנושות מפני תוצר הרסני שהוא פרי מעשי ידיו. האם ימצא מקום שלו יוכל לקרוא שוב "בית"? הולוגרמה שמצוידת בבינה מלאכותית עילאית, כזו שהופכת אותה לכמעט-אדם אנושי – זוהי דיאנה. גרסה 6 של דיאנה מפותחת על ידי אדם, מתכנת מבריק שמוביל את הצוות שלו להישגים בלתי נתפסים, ומועברת בהצלחה למנהליו הישירים.

מה שהם לא יודעים, זה שאדם שוקד בסתר על פיתוחה של גרסה 7, כזו שתהפוך את דיאנה לכמעט-אדם מושלמת, והוא פועל ביחד עם הצוות המסור שלו מתחת לרדאר של מנהליו – שבסופו של דבר מגלים שמתחת לאפם הופקה גרסה משופרת יותר של ההולוגרמה דיאנה.

מרדף אינטנסיבי חובק עולם מתחיל, על מנת ללכוד את אדם ולהוציא מידיו את הפיתוח הגדול ביותר שראתה האנושות אי-פעם בתחום זה. אדם חושש שמא דיאנה תגיע לידיהם של מי שיפעילו אותה למטרות הרסניות. למרות שהוא בעל ממון רב וחופש פעולה, הוא מוצא עצמו במנוסה.

המרדף אחרי דיאנה לוכד לתוכו גם את הצוות המסור של אדם – ליילה וקווין –  שנמצאים בסכנה מיידית. אדם נלחם על דיאנה במרוץ עולמי ובדרך חתחתים רבת מהמורות, בדם, ביזע ובדמעות.

האם עולמו הפנימי והחיצוני יסיימו את מסלול ההתנגשות ביניהם במפץ אדיר? הספר עתיר בידע מעולמות ההייטק, הסייבר והתכנות. הוא מאפשר לקורא להציץ אל מאחורי הקלעים של התעשיות האדירות שפועלות באופן כזה שעלול לסכן את חיינו, או כזה שיכול לאפשר לנו לחיות חיים נוחים ומתקדמים יותר. אין רגע אחד שבו הדופק לא מהיר, הקצב אינו מסחרר והדמויות לא מפתיעות את הקורא בבחירות שלהן ובאופן שבו הן פועלות. 

***

איתי יצחקי נולד ברמת גן בשנת 1960 וגדל בגבעתיים. בשנים האחרונות הוא מתגורר במושב הטמפלרי בני עטרות. מנכ”ל ויזם בתחום הרפואה והביוטכנולוגיה וכ-33 שנה עוסק בפיתוחים טכנולוגיים ורפואיים, שנועדו להציל אנשים ולשפר איכות חיים. איתי נשוי בשנית ואב לארבעה. "קוד חירום: דיאנה" הוא ספרו השני. ספרו הראשון, "נבואה צוענית", ראה אור ב- 2014. 

348 עמודים, 98 ₪. לספר גם גרסה דיגיטלית.