מלחמות המלכים / איל כהן / הוצאה עצמית

מלחמות המלכים

איל כהן / הוצאה עצמית

הסופר הצפתי איל כהן, מחבר סדרת הספרים 'האוצרות האבודים', הוציא קצת לפני חג החנוכה את את הכרך השביעי בסדרה: 'מלחמות המלכים'. 

בתוך 3 שנים בלבד יצאו 6 ספרים בסדרה שהגיעו למאות אלפים. הספר יוצא לאחר גיוס המונים מוצלח, ומספר את המאורעות של התפרדות מלכות יהודה ומלכות ישראל, ממלכותם של יהושפט מלך יהודה, אחאב מלך ישראל ואיזבל אשתו, עד לתקופת אמציהו מלך יהודה ויהואש מלך ישראל.

הנגשת התנ"ך לקהל הרחב היא משימת חייו של איל כהן. בספרי 'האוצרות האבודים', ההיסטוריה התנכ"ית מסופרת כפרוזה, בצורה חווייתית, מרתקת וקלה להבנה עבור מבוגרים ונוער. הספרים מיועדים לדתיים וחילוניים כאחד ומספרים את סיפורי התנ”ך בשפה פשוטה ונגישה המשלבת רגש ומתח, בצורה מיוחדת ומסקרנת הנאמנה למקורות ומבוססת על אלפי פירושים שרבים מהם אינם מוכרים לקהל הרחב.

"השמות אמציהו, יהואש, אחאב, יהושפט לא אומרים בימינו יותר מדי להרבה אנשים אבל הספר מאפשר לאנשים להכיר אותם בצורה מיוחדת. התגובות הנלהבות שמגיעות מכל כך הרבה אנשים הובילו להמשך הכתיבה, ב-3 השנים האחרונות הוזמנו מספרי הסדרה מעל ל-50,000 עותקים ואני מקווה שהספר השביעי ימשיך את ההצלחה ויגיע לבתים רבים" מספר איל ומרחיב על הרקע ליצירת הסדרה: "לאחר טלטלות חיים בא הרצון להפוך את סיפור התנ"ך למעניין ומושך לקריאה, רציתי להעביר את המסר בדרך השווה לכול נפש, לתת את האפשרות לחבריי להכיר את הדמויות של דרך מאות מקורות של מדרשים וספרים המלווים אותנו זה אלפי שנים בצורת ספרות קלה ופשוטה".

סיפורו האישי של איל ודרכו ליהדות היא מרתקת, מחוויה מיוחדת בהודו דרך תאונת דרכים בשלג בגרמניה, חזרה לתשובה בישראל והמתנה לילדים במשך עשור. כיום, סדרת 'האוצרות האבודים - התנ"ך כפרוזה' יוצאת כמפעל חייהם של המשפחה - הוצאה עצמית אותה הקימו בצפת איל ואשתו שושנה השותפה לפרויקט. 

השנה גם הושלם תרגומם לאנגלית של 3 כרכים שיצאו במהדורה חגיגית ומפוארת ובפורמט אלקטרוני ומוצעים למכירה באמזון ובחנויות נבחרות בארה"ב, כאשר ספרים נוספים בסדרה יתורגמו בקרוב לאנגלית ולשפות נוספות.