אל תמהר לעבור / אלקנה ברכיהו / סלע מאיר

אל תמהר לעבור

אלקנה ברכיהו / סלע מאיר


"עד הכניסה לכלא הייתי מורה, בחור בסדר בסך הכל, משלם מיסים, עושה מילואים. כל זה נגמר ברגע בו גרמתי לתאונת דרכים קטלנית. עם מספר האסיר החדש אני הופך לאזרח במדינת שב"ס: אקס טריטוריה עם חוקים, שפה ואנשים אחרים ממה שהתרגלתי להכיר, וכדאי מאוד שאתחיל..."

אלקנה ברכיהו היה בדרכו הביתה לאחר עוד יום עבודה שגרתי. באמצע הדרך, הוא ביצע פנייה לא נכונה בצומת והתנגש במשאית. התוצאה היתה טרגית: אישה שחלפה במקום באותו הרגע נהרגה ואלקנה הורשע בגרימת מוות ברשלנות ונידון לשנת מאסר בפועל. כך חייו התהפכו מקצה לקצה וכך נולד סיפורו, שנכתב בכלא יום אחר יום בתוך מחברת צהובה קטנה שקיבל מאימו.

"אל תמהר לעבור" הוא יומן אינטימי על מסע ארוך שמתרחש בגבולות הצרים של תא המאסר, שמתאר את הגעגועים לבית ולמשפחה, רגשות האשמה שלא מרפים, הפקפוק העצמי והפחד מהחברים לאגף. אך עם הזמן ההכחשה הופכת לקבלת הדין: אלקנה הופך מזר מוחלט לשותף פעיל בחיי הכלא הסוערים, מצליח למצוא שפה משותפת עם שאר האסירים, ולומד איך להפוך את החור השחור שנפער בחייו למקור של תקווה.

● איך שורדים את הלילה הראשון בתא?
● מה השאלה שאסור בשום אופן לשאול אסירים?
● כיצד אפשר להפוך את המקום האפל ביותר- להזדמנות לתיקון?
● איך חוגגים את ליל הסדר בין הסורגים?

אלקנה ברכיהו, 32, נשוי לעדי ואב לשניים. לפני הכניסה לכלא עבד כמורה וכרכז הדרכה בתנועת "בני-עקיבא" וכיום מחנך בתיכון לנוער נושר בתל אביב. לאחר השחרור החל לספר את מה שעבר עליו מתוך אמונה ביכולת של שיח פנימי ותקשורת חברתית לייצר שינוי גם במקומות הקשים ביותר. זהו ספרו הראשון.

221 עמודים.