רפובליקת כאילו / עלאא אל-אסוואני / Repeater + כינרת

רפובליקת כאילו

עלאא אל-אסוואני / Repeater + כינרת  

לאחר עשרות שנים תחת דיכוי, המתח ברחובות קהיר בשיאו. איש לא יכול לחמוק מיָדה של המהפכה — הגנרל עלוואני, ראש מנגנון הביטחון, איש משפחה ואדם מאמין, שלא יהסס לְענות אויבים מבית; אסמאא, מורה צעירה, חבולה מעומק השחיתות בבית הספר שבו היא מלמדת; אשרף, שחקן מובטל ונשוי המנהל רומן עם המשרתת שלו ונסחף לכיכר תחריר בעקבות מפגש מקרי; ונורהאן, מגישת טלוויזיה מפורסמת המגנה בחירוף נפש על בעלי השררה. כשדרכיהם מצטלבות, דור חדש מוצא את קולו והמחאה צוברת כוח. אבל אנשי המשטר הישן לא ייכנעו ללא קרב. 

רומן חדש וחתרני של מחבר רב המכר 'בית יעקוביאן', המתרחש על רקע אירועי הדמים שהסתיימו בהדחת הנשיא חוסני מובארק ב־2011. עם צאתו לאור בערבית הוא נאסר להפצה במצרים ובמדינות ערביות נוספות. זהו דיוקן סוחף של המהפכה, מנקודת מבטם של שחקני המשנה בדרמה הלאומית המצרית, וכתב האשמה חריף של עלאא אל־אסוואני נגד השלטון המשעבד את כל מוסדות המדינה לצרכיו, נגד התקשורת המגויסת ונגד אנשי הדת המכשירים כל עוולה. לא פחות מכך, אל־אסוואני מטיח ביקורת קשה בבני העם, הנכונים להירמס תחת כל משטר אך לא לשלם את המחיר הכרוך במאבק על חירותם.  

עלאא אל־אסוואני הוא מהבולטים בסופרי מצרים ומופיע תדיר ברשימות הסופרים המתורגמים הטובים בעולם. מחברם של רומנים, קובצי סיפורים קצרים, ספרי עיון ואסופות מאמרים. יצירותיו תורגמו לעשרות שפות, קטפו פרסים רבים ונמכרו במיליוני עותקים ביותר ממאה מדינות. 

אל־אסוואני הוא מבקר נועז של השלטון בארצו, היה שותף לתנועת המחאה שתבעה את סילוקו של הנשיא חוסני מובארק, והוסיף להתנגד ללא פשרות לכל המשטרים שכוננו במצרים אחריה. זכה בעיטורים בינלאומיים רבים, בהם אביר מסדר האומנויות והספרות של צרפת. 

416 עמודים, 98 ₪.