התשובות / קת'רין לייסי / עם עובד

התשובות

קת'רין לייסי / עם עובד 

"לפעמים נדמה שיש לי רק שאלות, שאשאל את אותן שאלות כל חיי. אני לא בטוחה שאני בכלל רוצה תשובות, אני לא חושבת שיהיה לי מה לעשות איתן, אבל אני כן יודעת שאני מוכנה לתת הכול כדי להיות אדם אחר – כל אחד אחר – אפילו ליום אחד, לשעה אחת." 

הדוברת היא גיבורת הרומן – מרי, צעירה שנמלטה מאב דתי קנאי ומצאה לה חיים חדשים בניו יורק. בעקבות מחלה מסתורית ושקיעה בחובות מרי מצטרפת לניסוי ביוטכנולוגי חדשני בבני אדם, שנערך בביתו של כוכב קולנוע. מטרת הניסוי: פיצוח סוד ההתאהבות ויצירת מערכת יחסים זוגית מושלמת. 

אלא שבינתיים נדמה כי דמותו האקסצנטרית של השחקן משתלטת על חייה, ובין השניים מתפתח קשר קרוב – האם זאת אהבה? בו בזמן מתגלה שבניסוי המשונה משמשים אמצעים לא מוסריים, וחוקיותו מוטלת בספק. 

"התשובות" הוא סָאטירה מבריקה על עידן הביג דאטה ועל גברים עשירים שיכורי כוח, ובד בבד הוא רומן רוחני שדורש במופלא. 

קת'רין לייסי סוחפת את הקוראים למסע חקר של יחסי גוף ונפש, לבחינה עמוקה ורגישה של המרחק בין פנים לחוץ ולחיפוש תשובות לשאלות היסוד שמטרידות את כולנו – מהי זהות? מה זאת אהבה? האם אפשר באמת להכיר אדם אחר? 

קת'רין לייסי, היא סופרת אמריקנית. היא נולדה במיסיסיפי ב-1985 ומתגוררת בשיקגו. 

לייסי פרסמה עד כה חמישה ספרים, בהם קובץ סיפורים ושלושה רומנים, והשתתפה בכתיבת מדריך מאויר לאהבות ושנאות בעולם האמנות של המאה העשרים. ב-2017 בחר בה מגזין גרנטה לאחת הסופרות הצעירות הטובות ביותר בארצות הברית. 

290 עמ', 84 ₪.