מועמדת יקרה / טלי שפירא שחטר / טל-מיד

מועמדת יקרה

טלי שפירא שחטר / טל-מיד


עלילה המתנהלת בנבכי עולם המשפט. ובעוד שעולם המשפט נותן תשובות והכרעות..

לעורכת דין תמרה אורלב, ג׳ינג׳ית יפהפייה בת 34, יש סוד אפל, המאיים על חלומה הנכסף ביותר, ואולי אף על חייה. "תמרי, את תהיי שופטת, יש לך צדק בדם,“ לוחשת לה אמה לפני מותה, ותמרה, סנגורית פלילית מבריקה, שיודעת להפוך כתבי אישום חמורים לזיכויים מצלצלים, נחושה לקיים את צוואת אמה. היא גדלה בלי אבא, מילדותה ידעה שבאה מתרומת זרע, אך לא הפסיקה לחלום, שיום אחד הוא יגיע - אבא שלה, אמיתי וחזק, שיאהב אותה, יתגאה בה וישמור עליה, כמו שכתוב בספרים. כ

שגם החבר האהוב שאיתו קיוותה להתחתן עוזב אותה, היא נשארת לבדה עם החלום. והיא מגישה את הטפסים, בצירוף ההמלצות המצוינות, לוועדה למינוי שופטים. אלא שמועמדות לשיפוט מלווה בחשיפה אישית בזכוכית מגדלת - ואין סיכוי למועמדים שדבק בהם שמץ רבב.

לתמרה היה עולם בטוח, עד שיום אחד אירוע מטלטל מאיים לטרפד את מינויה לשיפוט. מה הסוד המאיים עליה? ממי עליה להיזהר, ולמה? ומיהו הגבר יפה התואר בחליפה כהה ועניבה עם חולצה לבנה מעומלנת, שמודד אותה במבטים חודרים של אונקיות זהב באולם בית המשפט - ומה הוא עושה בחייה? האם תתמנה? האם תגשים את חלומה? 

"מועמדת יקרה", הוא ספרה השני של עורכת הדין המגשרת והמוזיקאית טלי שפירא שחטר, שהיא בדומה לגיבורת הספר, עורכת דין המנהלת תיקים פלילים בבית המשפט כשהיא מוקפת שופטים, משטרה ונאשמים. גם שפירא שחטר נחשפה לא אחת בעבודתה כעורכת דין ללחצים שונים בניהול תיקים, ובדיוק כמו גיבורת הרומן, שפירא שחטר היתה בעצמה מועמדת לשיפוט. 

הספר מעלה הרבה סימני שאלה ותהיות אודות האופן שבו מתייחסת מערכת המשפט לבאים בשעריה, ושאלות לגבי תהליך המיון והבחירה למשרה ציבורית ולשיפוט בפרט, כשמועמדים לתפקידים אלה נדרשים להיות ללא כל רבב, כאילו שהדבר קיים בעולם האמיתי. עולמה הרגשי המרתק של גיבורת הספר מתבטא בין היתר בסיפור אהבה ארוטי, חיפוש אחר דמות אב והתבוננות מודעות שלה בעצמה ובמתרחש סביבה. 

358 עמודים, 98 שקל.